Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

31 marca 2024

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego
31.03.2024

1. „ Nie ma Go tu, zmartwychwstał”. Niech ta radość stanie się naszym udziałem i ogłaszajmy całemu światu, że Jezus umęczony i ukrzyżowany żyje. Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wszystkim naszym Parafianom i drogim Gościom życzymy nieustannej nadziei. Miłość zwyciężyła śmierć.

 

2. Jutro drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Msze Św. jak w niedzielę. Składka jutrzejsza to nasz dar na KUL i UPJPII. Po Mszy Św. o godz. 7:00 spotkanie modlitewne dla Róż Różańcowych.

 

3. W I czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy o powołania po Mszy Św. o godz. 18:00. W I piątek miesiąca Msze święte o NSPJ rano o 6:30 i wieczorem o 18:00 (w Brzezówce o 18:00). Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Po Mszy Św. porannej odwiedzimy chorych. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 18:00 modlitwą różańcową, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Zapraszamy parafian na tę wspólną modlitwę.

 

4. Najbliższa niedziela – II Wielkanocy – to święto Miłosierdzia Bożego. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę odprawianą od Wielkiego Piątku pół godziny przed Mszą Św. popołudniową (dziś i jutro po Mszach Św.). Zapraszamy gorąco do wspólnej modlitwy przygotowującej nas do tego wielkiego Święta. Ze świętem tym związane są szczególne łaski, jakie Pan Jezus obiecał swoim czcicielom przez św. siostrę Faustynę. Przyjmijmy Komunię Św. i módlmy się przed obrazem Jezusa Miłosiernego, by te łaski otrzymać. O godzinie 15:45 odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, o godzinie 16:00 Msza Św. W czasie tej Mszy Św. modlić się będziemy w intencji kierowców, prosząc, by Jezus Miłosierny wspierał ich, chronił od wypadków i czuwał nad nimi w czasie jazdy. Po Mszy Św. błogosławieństwo kierowców i poświęcenie pojazdów. Wszystkich kierowców zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

5. Bóg zapłać składamy tym wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego i pięknego przebiegu Wielkiego Tygodnia: panu kościelnemu, panu organiście, p. Beniaminowi, który przygotował Grób Pański i Ciemnicę, LSO, DSM, Strażakom za adorację przy Grobie Bożym i Rezurekcji. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu i składane dziś za ogrzewanie świątyni w sezonie zimowym. Wam wszystkim, drodzy Parafianie dziękujemy za wasz liczny i pobożny udział w liturgii Triduum Paschalnego. Niech Zmartwychwstały wynagrodzi każdą Waszą ofiarę.

 

6. Dziękujemy za nadesłane życzenia dla naszej wspólnoty: naszym Rodakom z USA z Klubu Lubzina w Chicago, rektorom KUL-u i UPJPII, przełożonym WSD w Tarnowie, przewodnikom Pielgrzymki Przemyskiej, posłom na Sejm i władzom Gminy i Starostwa w Ropczycach.

 

7. W świątecznym Gościu Niedzielnym obszerny blok artykułów o zmartwychwstaniu Pana Jezusa. W tygodniku Idziemy: „Zmartwychwstanie rodzi nadzieję”.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)