Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

06 czerwca 2021

Ogłoszenia parafialne
06.06.2021

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i procesjach eucharystycznych od poniedziałku do środy o godzinie 18:00 (dziś po Mszy Świętej o godz. 11:00). W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, uroczyste błogosławieństwo małych dzieci i poświęcenie wianków. Zakończenie Oktawy to święto najmłodszych parafian. Zapraszamy do kościoła na godzinę 17:00 wszystkie mamy z małymi dziećmi. Będziemy prosić Pana Jezusa, by im błogosławił, by wzrastały w zdrowiu i cieszyły się Bożą opieką. Przyniesiemy również w tym dniu do kościoła wianki z ziół i kwiatów, by przez ich poświęcenie wyrazić Bogu wdzięczność za wszelkie dary ziemi i wypraszać błogosławieństwo dla ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli.

 

2. Po przeżyciu ostatnich ważnych wydarzeń w parafii: Odpustu, Prymicji i Bożego Ciała wyrażamy wielką wdzięczność wszystkim, którzy włączyli się w ich przygotowanie. To była wielka mobilizacja większości parafian i radość z przeżywanych uroczystości wyrażona konkretną pracą. Niech dobry Bóg za każdą pracę i ofiarę obficie wynagrodzi.

 

3. W piątek, 11 czerwca będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu podczas Mszy Św. w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie będzie miał miejsce akt poświecenia Narodu polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, jak uczyniono to 100 lat temu w tym samym miejscu. W łączności z tym wydarzeniem, poświęcenie zostanie również dokonane w naszej parafii tego samego dnia. To także Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. W piątek obowiązuje post.

 

4. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

 

5. W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Św. o godz. 11:00 do wspólnoty LSO zostaną przyjęci kandydaci na ministrantów i lektorów. Zapraszamy na tę ważną uroczystość parafian, a zwłaszcza ich rodziców i bliskich.

 

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: „Młodzi są tam, gdzie jest życie” – o tym, dlaczego młodzi odchodzą od Kościoła i co można zrobić, aby ich zatrzymać? A także medytacje do fragmentów Ewangelii, które w Boże Ciało głoszone są na cztery strony świata. W tygodniku Idziemy: „Ratunek dla Polski” – ratunek dla Polski jest w Boskim Sercu.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)