13 czerwca 2021

13.06.2021

1. Biskupi podjęli decyzję o zniesienie z dniem 20 czerwca br. włącznie dyspens od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej oraz święta nakazane. Chrystus zaprasza do uczestnictwa we Mszy Św. we wspólnocie parafialnej w kościele. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

1. We wtorek (15 czerwca) przypada 9 rocznica objęcia diecezji przez bpa Andrzeja Jeża. Włączmy się do wspólnej modlitwy za naszego Pasterza.

1. W sobotę, 19 czerwca, comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Józefa w roku Jemu poświęconym, na które zapraszamy małżeństwa, rodziny i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

1. W następną niedzielę, 20 czerwca w Starym Sączu odbędą się obchody Diecezjalnego Święta Rodziny. O godz. 11:00 na Ołtarzy Papieskim rozpocznie się Msza Św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

1. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe w kościele i jego otoczeniu.

1. Dziś rozpoczynają się obchody roku wdzięczności za dar bł. Edmunda Bojanowskiego przeżywając 150 rocznicę Jego śmierci. Jest to okazja, by ukazać postać świeckiego katolika, społecznika, uważnego obserwatora rzeczywistości. Postać bł. Edmunda przybliży na w przyszłą niedzielę na Mszach Św. I zachęci, by modlić się i naśladować tego człowieka szczególnie w dzisiejszych czasach s. Katarzyna, Służebniczka Dębicka. Po Mszy Św. o 11:00 spotkanie Kół Koronkowych.

1. Trwa peregrynacja obrazu MB Częstochowskiej – Patronki Robotników, repliki krzyża nowohuckiego oraz relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki po parafiach naszej diecezji. W naszej parafii te święte znaki podejmiemy, w poniedziałek, 21 czerwca przed Mszą Św. popołudniową. To będzie dla nas okazja do modlitwy za ludzi pracy, o sprawiedliwość społeczną, a także o ustanie pandemii. O szczegółach poinformujemy w przyszłą niedzielę.

1. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowo-Turystyczne ITER zaprasza na pielgrzymki do sanktuariów w Polsce i za granicą. Szczegóły na afiszu w przedsionku kościoła i na stronie parafialnej biura.

1. Sołtys, Rada Sołecka i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Lubzinie zapraszają parafian na uroczystość upamiętniającą 81 rocznicę zbrodni niemieckiej w lubzińskim lesie w środę 16 czerwca o godz.11:00.

1. W Gościu Niedzielnym opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek; w tygodniku Idziemy „O kondycji Kościoła w Polsce”.