20 czerwca 2021

Ogłoszenia parafialne 20.06.2021

1. Jutro w naszej parafii podejmiemy obraz MB Częstochowskiej – Patronki Robotników, replikę krzyża nowohuckiego oraz relikwie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Te święte znaki wprowadzimy uroczyście do naszego kościoła o godz. 17:45. O godz. 18:00 rozpocznie się Msza Św., w czasie której będziemy się modlić za ludzi pracy, o sprawiedliwość społeczną, a także o ustanie pandemii. Na zakończenie Mszy Św. zawierzymy naszą Ojczyznę Maryi, Królowej Polski i błog. ks. Jerzemu. O godz. 20:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, akt zawierzenia Matce Solidarnej Miłości, Apel Jasnogórski i możliwość indywidualnej modlitwy. We wtorek Msza Św. z kazaniem i modlitwa w intencji Ojczyzny o godz. 8:00, po niej indywidualne czuwanie przed obrazem MB i relikwiami błog. ks. Jerzego. O godz. 14:30 Koronka do Bożego Miłosierdzia, Msza Św. i przekazanie świętych znaków parafii w Paszczynie (nie będzie Mszy Św. o 6:30 i 18:00). Na to wyjątkowe wydarzenie modlitewne zapraszamy wszystkich parafian, a zwłaszcza ludzi pracy.

1. W środę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Zachęcamy rodziny, a zwłaszcza dzieci do modlitwy w intencji ojców na Mszy Św. o godz. 18:00.

1. W piątek Mszą Św. o godzinie 10:00 zakończymy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnego dziękczynienia za łaski minionego roku i prośby o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Dzieci i młodzież, która nie skorzystała z sakramentu pokuty w pierwszy piątek prosimy, by skorzystali z sakramentu pojednania i z Bogiem rozpoczęli wakacje. Spowiadać będziemy w czwartek od godz. 17:00. Rodziców prosimy, by zainteresowali się świadectwem swojego dziecka, zwłaszcza oceną z religii i zachowania. Przypominamy również, że rozpoczynające się wakacje w żaden sposób nie zwalniają nas z naszych religijnych zobowiązań: modlitwy, Mszy Świętej i sakramentów świętych.

1. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty w naszym kościele.

1. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

poniedziałek – św. Alojzego Gonzagę, zakonnik

czwartek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela

1. W Gościu Niedzielnym polecamy dodatek: tekst litanii do św. Józefa z nowymi wezwaniami. W tygodniku Idziemy ważne refleksje na temat objawień Matki Bożej w Medjugorie po 40 latach od ich rozpoczęcia. Dla najmłodszych na regale jest wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.