Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

27 czerwca 2021

Ogłoszenia parafialne 27.06.2021

 1. Przypominamy, iż czas wakacyjnego wypoczynku i urlopów, który rozpoczynamy, nie zwalnia nas z modlitwy i uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej. Od lipca nie będzie w niedziele i święta Mszy Św. o godz. 10:00 i transmisji internetowej.

 

 1. We wtorek uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Modlić się będziemy o światło Ducha Świętego w prowadzeniu Chrystusowego Kościoła dla papieża Franciszka. Składka we wtorek to tzw. Świętopietrze – nasz dar do dyspozycji Ojca Św.

 

 1. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za powołanych i o nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W piątek Msza Św. o NSPJ o godzinie 6:30 i o 18:00. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą do chorych, na Mszy Św. wieczornej będziemy się modlić i złożymy ofiary na misje. Spowiedź w piątek od godziny 16:30. Prosimy rodziców aby w czasie wakacji przypominali dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i o spowiedzi i Komunii Św. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 18:00 procesją różańcową, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Zapraszamy wszystkich parafian na tę wspólną modlitwę.

 

 1. Dnia 1 czerwca br. rozpoczęła się rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie. Studia te, przeznaczone dla osób świeckich i zakonnych, służą nie tylko pogłębieniu wiary i chrześcijańskiej formacji, lecz także przygotowują do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, które są przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Podyplomowe studia pozwalają na uzyskanie kwalifikacji do nauczania religii w przedszkolu we wszystkich grupach wiekowych. Zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

 

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00 spotkanie Róż Różańcowych.

 

 1. W Gościu Niedzielnym historia relikwii św. Piotra i Pawła, a także w cyklu wakacyjnym – o miejscach, w których polscy święci i błogosławieni odchodzili do nieba. W tygodniku Idziemy o wypoczynku we wspólnocie rodzinnej.

 

 1. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

  wtorek – Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

  piątek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

  sobota – świętego Tomasza Apostoła

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)