Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

30 maja 2021

Ogłoszenia parafialne 30.05.2021

  1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej mówi o wzajemnej miłości Ojca do Syna i Syna do  Ojca, której uosobieniem jest  Duch Święty. Nigdy nie zrozumiemy istoty Boga, ale Bóg zaprasza nas, byśmy próbowali żyć Jego życiem. Dziękujemy Trójjedynemu Bogu za kapłana Maksymiliana, którym wzbogacił naszą wspólnotę. To wielkie wyróżnienie, ale i obowiązek wspierania go naszą modlitwą.

 

  1. Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy po Mszy  Świętej o godzinie 10:30 (Msze Św. o godzinie 7:00, 9:00, 10:30 i 16:00, w Brzezówce o 8:00). W tym roku z procesją udamy się w kierunku Brzezówki. Bardzo prosimy od całej parafii, by przygotowaniem ołtarzy zajęli się: 1) P. Szczygieł, Róg i Dziok 2) P. Charchut i P. Wanat, 3) mieszkanki i pracownicy Domu Pomocy Społecznej, czwarty ołtarz będzie przy kościele. Niech liczny udział we Mszy Św. i procesji Bożego Ciała niech będzie hołdem czci i wdzięczności wobec Chrystusa  w Najświętszym Sakramencie, a zarazem manifestacją naszej miłości i wiary w Jego obecność pod postaciami chleba i wina. W czasie Mszy Św. o godz. 10:30 dzieci klas IV przeżywać będą I rocznicę Komunii Św. (spotkanie przed rocznicą we wtorek w kościele po nabożeństwie czerwcowym). Spowiedź tych dzieci, ich bliskich i wszystkich chętnych będzie w środę od godz. 16:00. Będzie to zarazem spowiedź przed I piątkiem miesiąca. Bardzo prosimy, by w Boże Ciało i przez oktawę byli chętni do niesienia feretronów i chorągwi, strażaków prosimy o niesienie baldachimu i utrzymaniu porządku, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe będą przychodzić w strojach komunijnych, dzieci najmłodsze prosimy do sypania kwiatów i dzwonienia. Składka tego dnia przeznaczona będzie na hospicja.
  2. We wtorek rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na miarę naszych możliwości bierzmy w nich udział. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele po Mszy Św. wieczornej. 1 czerwca to również Dzień Dziecka. Z tej okazji na nabożeństwie wieczornym będziemy modlić się za dzieci z całego świat, zwłaszcza z krajów, gdzie toczą się wojny lub panuje głód. Pamiętajmy o naszych najmłodszych
  3. W piątek Msze Św. o NSPJ o 6:30 i 18:00. Po Mszy Św. porannej udamy się do chorych, na Mszy Św. wieczornej modlitwą i ofiarą będziemy wspierać misje św. W I sobotę miesiąca różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18:00. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 7:00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.
  4. Bóg zapłać księdzu Prymicjantowi i jego rodzicom za dar kompletu świec na wszystkie ołtarze naszego kościoła.

 

  1. W Gościu Niedzielnym dziś dodatek – broszura zawierająca medytacje i modlitwy oparte na wezwaniach z Litanii do NSPJ. W tygodniu Idziemy – „Serce przy sercu” – Serca Maryi i Serca Jezusa nie da się rozłączyć.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)