Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

20 listopada 2022

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
20.11.2022

1. Dziś odpust w kaplicy w Brzezówce ku czci bł. Karoliny Kózkówny – suma odpustowa o godzinie 11:00. Nie ma Mszy Św. o godzinie 11:00 w kościele parafialnym. Po południu Msza Św. o godzinie 16:00.

 

2. Dzisiejsza niedziela wieńczy rok liturgiczny. Przeżywając Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, pozwólmy Chrystusowi na to, by zamieszkał na zawsze w naszych sercach. Po Mszach Św. wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu zostanie ponowimy Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Oby był on ważnym krokiem w procesie przywracania Jezusowi należnego Mu miejsca w naszym życiu osobistym, zawodowym i społecznym.

 

3. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Okres ten ma podwójny charakter – jest czasem radosnego przygotowania się na święta Bożego Narodzenia i czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu świata. Jednym ze znaków szczególnej obecności Maryi w okresie Adwentu są Roraty, czyli Msza Św. wotywna odprawiana o wschodzie słońca ku Jej czci. W tym roku, licząc przede wszystkim na większy udział dzieci przedszkolnych i szkolnych w Roratach nabożeństwo to będziemy sprawować o godz. 7:00. Zapraszamy wszystkie dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Liczymy, że rodzice będą przywozić dzieci na 7:00 do kościoła, ze swojej strony po Roratach zapewnimy dzieciom bezpieczne i punktualne dojście do szkoły.

 

4. Rekolekcje Adwentowe przygotowujące do Odpustu Parafialnego ku czci św. Mikołaja i Świąt Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy w drugą niedzielę Adwentu – 4 XII.

 

5. W następną niedzielę złożymy ofiary na remonty w naszym kościele, zwłaszcza na remont elewacji wieży kościoła. Bardzo liczymy na hojną pomoc wszystkich parafian, bo znaczna część kosztów remontu została jeszcze do spłacenia.

 

6. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

poniedziałek – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny

wtorek– św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej

czwartek – św. męczenników: Andrzeja Dung - Lac i Towarzyszy

 

7. W Gościu Niedzielnym: „Tendencyjnie i wybiórczo” – o niesłusznych oskarżeniach św. Jana Pawła II. W Gościu a także tygodniku Idziemy o nowych próbach namalowania obrazu Jezusa Miłosiernego. W tygodniku Idziemy. Na regale jest Mały Gość Niedzielny z materiałami, z których będziemy korzystać w Roratach.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)