21 listopada 2021

Uroczystość Jezusa Chrystusa
Króla Wszechświata
21.11.2021

1. Dzisiejsza niedziela kończy kolejny rok liturgiczny w Kościele Katolickim. Przeżywając uroczystość Chrystusa Króla, pozwólmy Mu na to, by zamieszkał na zawsze w naszych sercach. Wtedy na pewno staniemy się lepsi w relacjach z naszymi bliźnimi. Po Mszy Świętej o godzinie 11:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt oddania świata Chrystusowi Królowi – można zyskać odpust zupełny.

2. W najbliższą niedzielę rozpoczniemy Adwent. Okres ten ma podwójny charakter – jest czasem radosnego przygotowania się na święta Bożego Narodzenia i czasem oczekiwania na powtórne przyjście Chrystusa na końcu świata.

3. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na remonty w naszym kościele i do puszek na pomoc humanitarną dla migrantów.

4. Nasza parafianka Marcelina Kordek przygotowuje się di wyjazdu na misje na Kubę. Więcej szczegółów na ten temat na trzeciej stronie informatora.

poniedziałek – św. Cecylii, dziewicy i męcz.

środa – św. męczenników: Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy

czwartek – św. Katarzyny Aleksandryjskiej

6. W Gościu Niedzielnym bezpłatny dodatek – płyta z filmem opowiadającym o beatyfikowanym właśnie w Katowicach ks. Janie Masze oraz o kryzysie na granicy polsko-białoruskiej. W tygodniku Idziemy przeczytamy o tronie dla Chrystusa i czy w czasie Mszy Świętej można zaśpiewać dowolną pieśń religijną? W najnowszym Małym Gościu dla dzieci lampion roratni do samodzielnego złożenia.