Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

12 czerwca 2022

Uroczystość Najświętszej Trójcy
12.06.2022

1. Dzisiejsza Uroczystość Trójcy Przenajświętszej mówi o wzajemnej miłości Ojca do Syna i Syna do Ojca,której uosobieniem jest Duch Święty. Nigdy nie zrozumiemy istoty Boga, ale Bóg zaprasza nas, byśmy próbowali żyć Jego życiem.

 

2. W czwartek, 16 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała – Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze Święte o godzinie 7:00, 10:00 i 16:00. Uroczysta procesja do czterech ołtarzy po Mszy Św. o godzinie 10:00 (nie będzie Mszy Św. o godzinie 9:00 ani o 11:00). W tym roku z procesją udamy się w kierunku E 94. Bardzo prosimy od całej parafii, by przygotowaniem ołtarzy zajęli się: Jolanta i Mirosław Harchut; Agnieszka i Ryszard Rymut; Anna i Rafał Małozięć; Ewa i Janusz Rybski. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarzy także ich sąsiadów. Liczny udział we Mszy Św. i procesji Bożego Ciała niech będzie hołdem czci i wdzięczności wobec Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, a zarazem manifestacją naszej wiary w Jego obecność pod postaciami chleba i wina. Bardzo prosimy, by w Boże Ciało i przez oktawę byli chętni do niesienia feretronów i chorągwi, strażaków prosimy o niesienie baldachimu i utrzymanie porządku, dzieci pierwszokomunijne będą przychodzić w strojach komunijnych, dzieci najmłodsze do sypania kwiatów i dzwonienia. Na procesję prosimy zabrać książeczki, by śpiewem pieśni uwielbiać Chrystusa Eucharystycznego. Składka w tym dniu będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

 

3. Bóg zapłać ks. Robertowi za głoszone dziś Słowo Boże, a Wam drodzy parafianie za ofiary na pomoc jego misji w Peru. W następną niedzielę złożymy ofiary na remont elewacji wieży naszego kościoła. Po niedzieli 19 czerwca planujemy budowę rusztowania, a z początkiem lipca prace remontowe, które potrwają ok. 4 miesięcy.

 

4. We wtorek na godz. 11:00 zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy za pomordowanych w lubzińskim lesie i oddania im należnego szacunku.

 

5. W przyszłą niedzielę dzieci i młodzież organizują kiermasz książki, z którego dochód będzie przeznaczony na dofinansowanie ich wakacyjnego wypoczynku.

 

6. W środę przypada 10 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża, w przyszłą niedzielę Diecezjalne Święto Rodziny w Starym Sączu. Komunikaty biskupów na ten temat na trzeciej stronie informatora.

 

7. W Gościu Niedzielnym rozmowa z prof. Josephem Weilerem z USA o wartościach chrześcijańskich, których należy bronić w Unii Europejskiej, oraz rozmowę z ks. Sławomirem Oderem – o perspektywach wyniesienia na ołtarze Edmunda Wojtyły, brata Jana Pawła II. W tygodniku Idziemy: „Chrystus w Najświętszym Sakramencie” – o prawdziwej obecności Pana Jezusa pod postaciami chleba i wina.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)