25 grudnia 2022

Uroczystość Narodzenia Pańskiego
25.12.2022

1. Jutro drugi dzień świąt – Św. Szczepana. Po Mszy Św. o 11:00 poświęcenie owsa. Ofiary składane na tacę w tym dniu przeznaczone będą na UPJPII.

2. W czwartek o godz. 18:00 koncert kolęd w wykonaniu młodzieży, w piątek święto Św. Rodziny. Za rodziny będziemy się modlić na Mszy Św. o 6:30. Zapraszamy.

3. W sobotę zakończenie Starego Roku. Msza Św. połączona z nabożeństwem dziękczynno – przebłagalnym o godzinie 8:00 i 15:00. Weźmy jak najliczniej udział w tym nabożeństwie by podziękować Bogu za miniony rok i przeprosić za wszelkie zło, którego dopuściliśmy się w tym roku wobec Boga i bliźnich.

4. W przyszłą niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przed Mszami Św. hymnem O Stworzycielu Duchu przyjdź będziemy prosić o potrzebne łaski w Nowym Roku i pojednanie w naszej Ojczyźnie i w świecie; można zyskać odpust zupełny. Po Mszy Św. o 7:00 spotkanie Róż Różańcowych.

5. Dziękujemy za życzenia, które dla parafii przysłali: Rodacy z Klubu Parafii Lubzina w Chicago z Panią Prezes Marią Grześkowiak, Rektor i przełożeni WSD w Tarnowie, Dyrekcja Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej i Przemyskiej, redakcja Gościa Niedzielnego, władze samorządowe z Ropczyc, posłowie na Sejm RP. Szczere Bóg zapłać kierujemy do Urzędu Gminy za dofinansowanie kwotą 30 tys. remontu wieży naszej świątyni, pewnej rodzinie za zakup profesjonalnego sprzętu nagłaśniającego dla zespołu młodzieżowego, panu Beniaminowi Kania za piękny wystrój naszej świątyni na święta, panu Jackowi za choinki przy ołtarzach.

6. W środę rozpoczniemy wizytę duszpasterską parafii zwaną kolędą. To spotkanie kapłana z parafianami w ich domach by ich błogosławić, wspólnie się modlić i szczerze porozmawiać. We wtorek, czwartek i w piątek nie będzie Mszy Św. popołudniowej. Porządek kolędy w tym tygodniu; od godziny 9:00:

Środa (28.12.2022): Lubzina – od torów do E 94 – od p Wiater do pani Cesarz

Brzezówka – od Czekaja

Czwartek (29.12.2022): Przymiarki – od pani Tokarz do p. Buczaków

Lubzina przy E 94 – od p. Mietła do p. Niwów

Brzezówka Zapłocie – od p. Magdoniów do p. Dąbrowskich

Piątek (30.12.2022): Przymiarki – od p. Zająców do p. Bartusiów

Lubzina przy E 94 – od pani Osucha do p. Kapustków

Brzezówka Koniec – od p. Ryba do p. Płoch

7. Gość Niedzielny na Boże Narodzenie i Nowy Rok (cena 15 zł) zawiera 100 świątecznych stron do spokojnego poczytania; m.in. blok artykułów o istocie świąt Bożego Narodzenia. W tygodniku Idziemy: „Drugie Betlejem” – w bazylice MB Większej w Rzymie dzieła sztuki przybliżają tajemnicę Bożego Narodzenia.

8. Kolęda c.d. (od 14:00)

Poniedziałek (02.01.2023): Lubzina – koło torów – od pani Podjasek do p. Kamińskich

(14:30) Brzezówka Zapłocie – od p. Łagowskich do p. Bokotów

Wtorek (03.01.2023): Lubzina – koło torów – od p. Kędzior do p. Siwula