Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

21 maja 2023

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
21.05.2023

1. W uroczystość odpustową ku czci Wniebowstąpienia Pańskiego uwielbiajmy Chrystusa, który odchodząc do nieba, by nam przygotować miejsce. Dziś można zyskać w naszym kościele odpust zupełny (warunki: stan łaski uświęcającej i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga i wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Ks. Marcinowi gratulujemy 10 roczn. jego święceń kapłańskich.

 

2. W dni powszednie Msza Św. i nabożeństwo majowe o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych.

 

3. W czwartek modlić się będziemy za prześladowany Kościół w Chinach. W piątek Dzień Matki, który jest dniem szczególnej wdzięczności i pamięci o naszych mamach. Zapraszamy do modlitwy w intencji mam, by wypraszać zdrowie i potrzebne łaski dla żyjących, a dla zmarłych radość nieba.

 

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę do Ducha Świętego przez cały tydzień po Mszy Świętej o godzinie 18:00 podczas nabożeństwa majowego. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej.

 

5. 10 września br. o godz. 10:00 w Markowej k. Łańcuta odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna rodziny Ulmów. Organizatorzy zwrócili się z prośbą do poszczególnych diecezji o złożenie zapotrzebowania na odpowiednią ilość wejściówek, kart parkingowych itp. do 31 maja. Wejście do sektorów będzie możliwe wyłącznie z kartą wstępu. Z powodu bardzo ograniczonych możliwości parkowania w Markowej trasa dojścia z miejsca zaparkowanego autokaru do placu beatyfikacyjnego może wynieść od 1 km do 4 km. Pielgrzymi przyjeżdżający samochodami osobowymi, muszą liczyć się z tym, że zostaną skierowani na parkingi oddalone od placu beatyfikacyjnego nawet do 10 km. Z naszej parafii planujemy wyjazd autokarem. Zgłoszenia przyjmujemy do przyszłej niedzieli w miarę wolnych miejsc.

 

6. Szczere Bóg zapłać tym, którzy złożyli dziś na tacę i indywidualnie ofiary na remont elewacji świątyni. Prace utrudnia i spowalnia konieczność wymiany ogromnej ilości zniszczonej cegły. Dalej prosimy o fanty na festyn.

 

7. W Gościu Niedzielnym polecamy artykuł o Wniebowstąpieniu jako nowej formie obecności Jezusa pośród swoich uczniów. W tygodniku Idziemy: Jak być mamą? W Niedzieli: „Nie taka spowiedź straszna”.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)