Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

29 maja 2022

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
29.05.2022

1. „Chrystus Pan w niebo wstępuje, niech się wierny lud raduje. Miejsce nam gotuje w niebie, chcąc nas wszystkich mieć u siebie”. W uroczystość odpustową ku czci Wniebowstąpienia Pańskiego uwielbiajmy Chrystusa, który odchodząc do nieba, by nam przygotować miejsce, zapewnia nas równocześnie: „A oto ja jestem z Wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata”. Dziś można zyskać w naszym kościele odpust zupełny (warunki: stan łaski uświęcającej i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nadto wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu).

 

2. Od środy Msze Św. i nabożeństwo czerwcowe o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich, by wspólnie wynagradzać za grzechy i zniewagi, dziękować za łaski i przedstawiać swoje prośby Jezusowemu Sercu. W środę będziemy się modlić za dzieci w dniu ich święta.

 

3. W I czwartek zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo czerwcowe w intencji powołanych i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek miesiąca Msze Św. o NSPJ rano o 6:30 i wieczorem o 18:00. Na Mszy Św. wieczornej modlić się będziemy i złożymy ofiary na misje. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Spowiedź dla chętnych w piątek od godziny 16:30. W I sobotę Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18:00.

 

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę do Ducha Świętego przez cały tydzień po Mszy Św. o godzinie 18:00 podczas nabożeństwa czerwcowego. Po Mszy Św. o godz. 7:00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

 

5. Bóg zapłać za ofiary (7350 zł.) złożone w trzecią niedzielę maja na przygotowywany remont elewacji wieży naszej świątyni. Dziękujemy za pomoc przy równaniu placu przy budynku parafialnym. Pracowali: Stanisław Boruta, Grzegorz Drozd i Maksiu, Andrzej Farczak, Stanisław Golonka, Jan Gołaszewski, Jerzy Kisiel, Ludwik Para, Augustyn Podjasek, Grzegorz i Andrzej Zając. Bóg zapłać. Potrzebujemy jeszcze kilka samochodów ziemi. Gdyby ktoś miał możliwość przywieźć, to bardzo prosimy.

 

6. Sanktuarium w Zabawie zaprasza na obchody 35-lecia beatyfikacji bł. Karoliny Kózkówny według programu, który jest na trzeciej stronie informatora.

 

7. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać między innymi o tym, co dla nas wyniki z wniebowstąpienia Pana Jezusa. W tygodniku Idziemy: „Beatyfikacja i co dalej”; warto zdjąć błog. prymasa Wyszyńskiego z piedestału i pokazywać jak on funkcjonował w szarości życia; pozwolić, by nas prowadził.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)