07 maja 2023

V Niedziela Wielkanocna
07.05.2023

1. Trwa miesiąc maj. W naszych modlitwach na nabożeństwach ku czci Matki Bożej polecajmy zwłaszcza naszą Ojczyznę, pokój na świecie,nasze rodziny i nasze osobiste dziękczynienia i prośby. W dni powszednie nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 18:00, dziś o 15:30. Zapraszamy.

2. Jutro, 8 maja, Uroczystość Św. Stanisława Bpa i męczennika, głównego patrona Polski i naszej diecezji.

3. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. dzieci klas III w czasie Mszy Św. o godzinie 10:30. Dzieci te przyjdą z rodzicami na godzinę 10:15, ustawią się przed kościołem i po błogosławieństwie przez rodziców zostaną wprowadzone do kościoła, gdzie będą przeżywać najpiękniejszą uroczystość swojego życia. Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców i bliskich będzie w sobotę od godziny 9:00. Prosimy, by bezpośrednio niezainteresowani uroczystością I Komunii Św. uczestniczyli w pozostałych Mszach Św. Dzieci klas III przyjdą na spotkanie przygotowujące do kościoła w środę i piątek po nabożeństwie majowym.

4. Zbliża się festyn parafialny, który w tym roku będzie w niedzielę – 4 czerwca. Zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich parafian; gdyby ktoś miał jakieś nowe rzeczy, a mógł je ofiarować na fanty, to prosimy o przynoszenie ich do budynku dawnej plebanii w dni powszednie po wieczornych Mszach Św. Ewentualny dochód z festynu pomoże nam zorganizować wakacyjny wypoczynek dla dzieci i planowane wycieczki.

5. Jak już informowaliśmy, od Świąt Wielkanocnych trwa bardzo kosztowny, ale i konieczny remont południowej części elewacji naszej świątyni. Gdyby ktoś miał wątpliwości, czy konieczny, (a wiemy, że są tacy, którzy narzekają) to prosimy podejść do ściany od strony zakrystii i zobaczyć, ile cegieł trzeba wymienić, bo się po prostu rozsypały (w części ubytki już zostały zaprawione nową cegłą). Elewacja w górnej części ściany jest w dużo gorszym stanie.

6. W Gościu Niedzielnym „Najlepszy prezent: Jezus” – próba odpowiedzi na pytanie, czy da się zorganizować Pierwszą Komunię tak, aby komercyjna otoczka nie zasłoniła jej istoty: spotkania z żywym Bogiem. W zakrystii dla prenumeratorów jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej, na regale tygodnik Idziemy, Trwajcie w miłości i dla najmłodszych Rycerzyk Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra.