15 maja 2022

V Niedziela Wielkanocna
15.05.2022

1. W dni powszednie Msza Św. i nabożeństwo majowe o godzinie 18:00. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych, a zwłaszcza tych, którzy na tym nabożeństwie jeszcze nie byli, do uwielbienia Matki Bożej poprzez śpiew tej pięknej litanii i pieśni ku Jej czci. Dziś podczas nabożeństwa majowego o 15:30 i jutro o 18:00 przez wstawiennictwo MB Łaskawej i św. Andrzeja Boboli błagać będziemy o ratunek dla Polski i Polaków przed epidemiami i groźbą wojny.

2. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę na remonty i prace konserwatorskie w naszej świątyni.

3. Jeszcze przez dwa tygodnie trwa czas Komunii Św. wielkanocnej. Przepis Kościoła mówi: „Każdy wierny po przyjęciu Eucharystii po raz pierwszy ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”.

4. Informujemy, że odpust parafialny ku czci Wniebowstąpienia Pana Jezusa w naszej parafii będziemy przeżywać 29 maja. Zaprośmy do wspólnej modlitwy i świętowania naszych bliskich, a zwłaszcza tych, których korzenie wywodzą się z tej parafii.

5. W dniach 27 – 29.05 (piątek – niedziela) odbędzie się w Pustkowie Osiedlu katechizacja przedmałżeńska. Spotkania będą się rozpoczynać w kościele o godzinie 19. Ukończenie takiej katechizacji jest konieczne do zawarcia sakramentu małżeństwa.

6. Caritas Diecezji Tarnowskiej składa wyrazy serdecznego podziękowania wszystkim osobom, które przekazały 1% podatku na rzecz Caritas. Dziękuje za okazane zaufanie i wsparcie pomocy niesionej przez Caritas osobom najbardziej potrzebującym.

7. Bóg zapłać panom, którzy w ubiegłym tygodniu pracowali przy porządkowaniu placu wokół budynku parafialnego. Chcielibyśmy prace te kontynuować w tym tygodniu, dlatego bardzo prosimy o pomoc we wtorek na godz. 8:00 panów z piłami, siekierkami i łopatami.

8. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się i rozwijało jego powołanie. W tygodniku Idziemy : „Koszty wojny” – o gospodarczych skutkach wojny dla rolnictwa i energetyki. W informatorze o Paulinie Jaricot, założycielce Róż Żywego Różańca, która w przyszłą niedzielę będzie beatyfikowana.