Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

28 kwietnia 2024

V Niedziela Wielkanocy
28.04.2024

1. W środę rozpoczynają się Nabożeństwa Majowe. W dni powszednie o godz. 18:00 Msza Św. i po niej Majówka, w niedziele i święta nabożeństwo o godz. 15:30. W tym najpiękniejszym miesiącu roku będziemy głosić chwałę Maryi, wypowiadać uczucia miłości, jakie żywimy dla Niej, dziękować za łaski i prosić o dalszą opiekę. Apelujemy do rodziców, aby na te nabożeństwa przysyłali dzieci. Bardzo prosimy, by podtrzymywać, a tam gdzie nie ma, wprowadzić tę piękną polską tradycję śpiewania majówki przy kapliczkach czy krzyżach.

 

2. W środę przypada liturgiczne wspomnienie Św. Józefa Rzemieślnika. Modlić się będziemy w intencji ludzi pracy i prosić, aby nikomu nie brakowało chleba i pracy.

 

3. W czwartek od godz. 16:00 spowiedź przed I piątkiem miesiąca oraz dla dzieci klas IV i bliskich przed Rocznicą I Komunii Św., także rodziców i rodzin dzieci przed I Komunią Św., po Mszy Św. popołudniowej spotkanie dzieci i rodziców klas IV.

 

4. W piątek Uroczystość MB Królowej Polski. Maryi, naszej Pani oddamy w opiekę naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Na Mszy Św. o godz. 11:00 dzieci klas IV będą przeżywać rocznicę I Komunii Świętej Po Mszy Św. o godz. 7:00 modlitewne spotkanie Róż Różańcowych. 3 maja to także I piątek miesiąca. Do chorych w tym dniu udadzą się z Komunią Św. tylko nadzwyczajni szafarze. Chętnych prosimy zgłosić w zakrystii.

 

5. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 18:00 modlitwą różańcową, następnie medytacja nad tajemnicą różańcową, majówka i Msza Św. Zapraszamy parafian na tę wspólną modlitwę.

 

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii uroczystość I Komunii Św. dzieci klas III w czasie Mszy Św. o godzinie 10:30. Dzieci te przyjdą z rodzicami na godzinę 10:15, ustawią się przed kościołem i po błogosławieństwie przez rodziców zostaną wprowadzone do kościoła, gdzie będą przeżywać najpiękniejszą uroczystość swojego życia. Spowiedź dla tych dzieci będzie w sobotę od godziny 9:00. Dzieci klas III przyjdą na spotkanie przygotowujące we wtorek na godz. 16:30.

 

7. Zbliża się festyn parafialny, który w tym roku będzie 2 czerwca. Zwracamy się do wszystkich parafian; gdyby ktoś miał jakieś nowe rzeczy, a mógł je ofiarować na fanty, to prosimy o przynoszenie ich na plebanię; można też złożyć ofiarę pieniężną na ich zakup. Ewentualny dochód z festynu pomoże nam zorganizować wakacyjny wypoczynek dla dzieci (przewidujemy w te wakacje 2 grupy oazowe po ok. 50 osób) i planowane wycieczki. Prosimy także firmy i osoby prywatne o pomoc finansową w przygotowaniu wakacyjnych oaz.

 

8. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym rozmowa z rodzicami Heleny Kmieć, zamordowanej misjonarki, kandydatki na ołtarze. W tygodniku Idziemy: „Komunie sprzed lat” – o tym jak wyglądały I Komunie kilkadziesiąt lat temu. Dla dzieci jest Mały Gość Niedzielny.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)