17 marca 2024

17.03.2024

1. Dzisiejszą – piątą niedzielą Wielkiego Postu wkraczamy już w ostatni etap tego okresu. Zasłonięte krzyże są znakiem żałoby i smutku. Wzywają nas, abyśmy razem z Chrystusem przyjmowali codzienne krzyże i z miłości składali je Bogu w ofierze. Pamiętajmy o modlitwie nowennowej w intencji Ojczyzny przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i błog. ks. Popiełuszki.

2. Od poniedziałku do soboty w sklepach naszej parafii będą wyłożone kosze, do których będziemy mogli składać nasz dar, jałmużnę postną dla potrzebujących w naszej parafii, zwłaszcza dla osób starszych i samotnych. Otwórzmy szczególnie dla nich nasze serca.

3. We wtorek, 19 marca, uroczystość św. Józefa. To dzień szczególnej modlitwy za mężczyzn. Zapraszamy do modlitwy w intencji mężów i ojców zwłaszcza na Mszę Św. na godz. 17:00. Msza Św. ku czci Św. Józefa w DPSie o godz. 10:00.

4. W piątek po Mszy Św. porannej (ks. Proboszcz od godz. 10:00) udamy się do chorych, by ich przygotować duchowo do Świąt Wielkanocnych. Chcemy odwiedzić wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy może już od dłuższego czasu nie przystępowali do sakramentów św. Tych, których nie odwiedzamy w I piątki prosimy zgłosić w zakrystii.

5. W piątek Msza Św. popołudniowa będzie o godz. 18:00, po niej Droga Krzyżowa, o ile będzie dobra pogada, na zewnątrz kościoła. Weźmy w niej jak najliczniej udział, przynieśmy ze sobą światło.

6. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm i procesja wokół kościoła przed Mszą Św. o godzinie 11:00. Oddajmy hołd Chrystusowi Królowi, postarajmy się aby z każdego domu przynieść palmę.

7. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa, w zakrystii są bramki i paschaliki na stół wielkanocny. Dziś naszymi ofiarami wspieramy remonty naszej świątyni, w przyszłą niedzielę składka na tacę przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8. Dzisiejszy Gość Niedzielny wyjaśnia, o co chodzi w zwyczajach ostatnich dni Wielkiego Postu. W tygodniku Idziemy o św. Józefie: Męski znaczy odpowiedzialny, także o tym, kim są „Czeladnicy św. Józefa”. Zachęcamy do nabycia i lektury.