26 marca 2023

26.03.2023

1. Dziękujemy dobremu Bogu za łaskę rekolekcji i wielkopostnej spowiedzi, dziękujemy ks. Łukaszowi i s. Katarzynie za posługę Słowa Bożego. Pamiętajmy o nabożeństwach pasyjnych – Gorzkie Żale w niedzielę o 15:00. Droga Krzyżowa w piątek będzie po Mszy Św. o godz. 18:00. Jeżeli pozwoli pogoda, pójdziemy poza teren kościoła; zabierzmy ze sobą światło (najlepiej znicze). Dla dzieci Droga Krzyżowa w sobotę o 9:00 (w Brzezówce w piątek o 18:00). W ciągu tygodnia Msze Św. wieczorne będą o godzinie 18:00.

2. W środę na Mszę Św. popołudniową zapraszamy wszystkie dzieci klas III z rodzicami. Prosimy zabrać ze sobą świece – pamiątki chrztu świętego.

3. W piątek po Mszy Św. porannej udamy się do chorych z posługą sakramentalną. Prosimy w zakrystii do czwartku zgłosić tych chorych, których nie odwiedzamy regularnie w I piątki, a którzy już może dawno nie byli w kościele. Niech z Chrystusem w sercu przeżywają Święta Zmartwychwstania.

4. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18:00. W tym dniu naszym udziałem we Mszy Św. i nabożeństwie różańcowym chciejmy włączyć się w nurt modlitwy dziękczynnej za dar św. Jana Pawła II, człowieka, który przez swoje życie i pontyfikat wskazywał nam drogę do Boga, który przez niemal trzy dekady był dla nas liderem duchowym, przewodnikiem, osobą z którą mamy tak wiele wspomnień. Niech nasz liczny udział w tym nabożeństwie będzie także wyrazem naszego sprzeciwu wobec wszystkich oszczerstw, które chcą zszargać Jego wielkość i świętość.

5. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa – pamiątka uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm i procesja wokół kościoła przed Mszą Św. o godzinie 11:00. Oddajmy hołd Chrystusowi Królowi, postarajmy się aby z każdego domu przynieść palmę. Za najpiękniejsze palmy wykonane własnoręcznie upominki książkowe. Naszymi ofiarami w przyszłą niedzielę będziemy wspierać Seminarium Duchowne w Tarnowie. Po Mszy Św. o godz. 7:00 spotkanie modlitewne Róż Różańcowych.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na kwiaty do Grobu Bożego. W zakrystii do nabycia paschaliki i baranki wielkanocne.

7. W Gościu Niedzielnym odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego i jaki wpływ na beatyfikację będą miały ustalenia dotyczące jego śmierci. W tygodniku Idziemy „Co wolno w poście”.