Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

05 lutego 2023

V Niedziela Zwykła
05.02.2023

1. W sobotę, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes – 31 Światowy Dzień Chorego. To wezwanie do modlitwy, refleksji i dostrzeżenia miejsca tych, którzy cierpią. Wszystkich chorych, cierpiących, opiekujących się chorymi zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji w sobotę na Mszę Świętą na godzinę 10:00. Pomóżmy chorym i starszym w dotarciu do kościoła. W ich intencji zostanie odprawiona Eucharystia zamówiona przez nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i do nich skierowane będzie Słowo Boże. Po Mszy Św. będzie błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem. W piątek o godzinie 7:15 w Domu Pomocy Społecznej zostanie odprawiona Msza Św. w intencji chorych mieszkanek i posługujących chorym. Przypominamy, iż istnieje możliwość otoczenia wszystkich chorych i starszych, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy Św. troską duszpasterską. Kapłani odwiedzają chorych z posługą sakramentalną w każdy pierwszy piątek miesiąca przed południem. Nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej zanoszą Chrystusa do chorych w każdą niedzielę i święta obowiązkowe. Gdyby byli jacyś chorzy nieobjęci tą posługą sakramentalną, prosimy ich zgłosić w zakrystii lub kancelarii.

 

2. KSM z kapłanami zapraszają w sobotę 11 lutego o godzinie 16:30 do kościoła parafialnego w Pustkowie-Osiedlu na X edycję akcji ewangelizacyjnej pod tytułem: „Walentynka dla Jezusa”, przeżywaną pod hasłem „Ożyw swoje oblicze”. W programie tego spotkania Eucharystia, Koncert zespołu Sezon na czereśnie, oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej szczegółów na plakacie oraz w Internecie. Wszystkich kochających Jezusa i pragnących obudzić w sobie tę miłość serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału. Zgłoszenia do wtorku do ks. Pawła.

 

3. W przyszłą niedzielę na Mszę Św. na godz. 11:00 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. Ofiary na tacę 12 lutego będą przeznaczone na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

 

4. Kolejny kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii odbędzie się w sobotę 18 lutego br. w Tarnowie. Chętnych do wzięcia udziału w kursie prosimy o kontakt.

 

5. W Gościu Niedzielnym szczególnie warto przeczytać artykuł o różnych formach życia konsekrowanego. W tygodniku Idziemy „Jak rozmawiać z nastolatkami”, a także dla kibiców piłki nożnej o nowym trenerze reprezentacji Polski „Santos, czyli święci i piłka”. W zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej, dla najmłodszych na regale Promyczek Dobra.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)