Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

06 lutego 2022

V Niedziela Zwykła
06.02.2022

1. W piątek, 11 lutego, wspomnienie NMP z Lourdes – 30 Światowy Dzień Chorego. To wezwanie do modlitwy, refleksji i dostrzeżenia miejsca tych, którzy cierpią. Wszystkich chorych, cierpiących, opiekujących się chorymi zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji w piątek na Mszę Świętą na godzinę 16:00. Pomóżmy chorym i starszym w dotarciu do kościoła. W ich intencji zostanie odprawiona Eucharystia zamówiona przez nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej i do nich skierowane będzie Słowo Boże. Po Mszy Świętej będzie błogosławieństwo lurdzkie Najświętszym Sakramentem. O godzinie 7:15 w Domu Pomocy Społecznej zostanie odprawiona Msza Św. w intencji chorych mieszkanek i posługujących chorym. Przypominamy, iż istnieje możliwość otoczenia wszystkich chorych, starszych i niepełnosprawnych, którzy nie mogą uczestniczyć we Mszy Św. w kościele – troską duszpasterską. Kapłani odwiedzają chorych z posługą sakramentalną w każdy pierwszy piątek miesiąca przed południem. Nadzwyczajni szafarze Komunii Św. zanoszą Chrystusa do chorych w każdą niedzielę i święta obowiązkowe. Są chorzy w naszej parafii, nieobjęci tą posługą sakramentalną, prosimy ich zgłosić.

 

2. W sobotę od godz. 16:30 dekanalne spotkanie młodzieży w Pustkowie Osiedlu „Walentynka dla Jezusa”. W programie Eucharystia, pantomima i Uwielbienie. Zachęcamy młodych do wzięcia udziału.

 

3. Prosimy, by przy rozliczaniu PIT-ów za 2021 rok uwzględnić przekazanie 1% na Caritas Diecezji Tarnowskiej. Jak to uczynić, informują nas o tym ulotki, które można zabrać ze sobą wychodząc z kościoła.

 

4. Klubowi Parafii Lubzina w Chicago wraz z p. Prezes Marią Grześkowiak dziękujemy za dar $1300 dla młodzieży zaangażowanej w przygotowanie koncertu kolęd. Bóg zapłać.

 

5. Kurs dla fotografów i filmowców, którzy chcą wykonywać swoją pracę w czasie liturgii na terenie diecezji tarnowskiej odbędzie się 5 marca br. w Tarnowie. Szczegóły na stronie internetowej diecezji tarnowskiej.

 

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy, jak szczera modlitwa ratowała zagrożony pokój w sytuacjach podobnych do panującej obecnie na Ukrainie. W tygodniku Idziemy: „Choroby służby zdrowia” – z Polski wyjeżdża za granicę corocznie ok. 600 lekarzy. Dla prenumeratorów w zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej, na regale dla najmłodszych Mały Rycerz Niepokalanej, Promyczek Dobra i Mały Gość Niedzielny.

 

7. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

czwartek – św. Scholastyki, dziewicy

piątek – NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorego

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)