Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

05 maja 2024

VI Niedziela Wielkanocy
05.05.2024

1. Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 10:30 trzydzieścioro dzieci przyjmie I Komunię Św. Gratulujemy tym dzieciom i ich rodzicom. Łączymy się z nimi w serdecznej modlitwie i prosimy, by Chrystus ubogacał całe ich życie. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza – dwa ornaty z wizerunkiem św. Andrzeja Boboli i św. Mikołaja oraz obrus ołtarzowy. Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać Biały Tydzień – dni wdzięczności za dar Komunii Św. Będą przychodzić codziennie w strojach komunijnych do kościoła na godz. 18:00. We wtorek udadzą się na dziękczynną pielgrzymkę do MB w Chorzelowie oraz do Sandomierza.

 

2. Przypominamy, szczególnie dzieciom i młodzieży, że trwają nabożeństwa majowe i zachęcamy do kultywowania pobożności maryjnej.

 

3. We wtorek rozpoczniemy nowennę do św. Andrzeja Boboli przed jego wspomnieniem i przed uroczystym wprowadzeniem jego relikwii do naszej świątyni. Gromadźmy się jak najliczniej, by temu Patronowi Polski polecać przyszłość naszej Ojczyzny i nasze dziękczynienia i prośby. Od piątku nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

4. Czwartek, piątek i sobota to dawne Dni Krzyżowe. Te trzy dni przed Wniebowstąpieniem to dni modlitw o urodzaje, błogosławieństwo w pracy na roli, o odwrócenie nieszczęść i klęsk żywiołowych. Jeśli będzie dobra pogoda, to w te dni udamy się z procesją: w czwartek pod krzyż przy E – 94, w piątek pod krzyż w stronę Brzezówki i w sobotę na osiedlu za kościołem. Po powrocie do kościoła będzie Msza Św. Początek nabożeństw o godzinie 18:00. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy.

 

5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – Odpust w naszej parafii. Niech ten dzień będzie dla wszystkich okazją do zyskania odpustu zupełnego. Uroczysta Suma z procesją Eucharystyczną o godz. 11:00. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, chętnych do niesienia sztandarów i feretronów. Po Sumie poświęcenie gałązek kokocki. Przez te poświęcone gałązki i modlitwę Kościoła będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże dla naszych gospodarstw (nie będzie w tym dniu Mszy Św. w Brzezówce). Przeżyć w pełni odpust, to być w stanie łaski uświęcającej i zyskać odpust zupełny. W sobotę od godziny 17:00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

 

6. Liturgiczne wspomnienia tego tygodnia:

środa – Św. Stanisława, Bpa i Męcz., głównego patrona Polski i diecezji

 

7. W Gościu Niedzielnym: „Matka dla Narodu” – każdy święty jest maryjny – szczególnie polski.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)