Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

22 maja 2022

VI Niedziela Wielkanocy
22.05.2022

1. Poniedziałek, wtorek i środa to dawne Dni Krzyżowe. Te trzy dni przed Wniebowstąpieniem to dni modlitw o urodzaje, błogosławieństwo w pracy na roli, dni modlitw o odwrócenie nieszczęść i klęsk żywiołowych. Jeśli będzie dobra pogoda, to w te dni udamy się z procesją: w poniedziałek pod krzyż przy E – 94, we wtorek pod krzyż w stronę Brzezówki i w środę na osiedlu za kościołem. Po powrocie do kościoła będzie Msza Św. Początek nabożeństw o godzinie 18:00. Zapraszamy do licznego udziału i modlitwy o obfite plony ziemi.

 

2. We wtorek Dzień Modlitwy za prześladowany Kościół w Chinach, w czwartek Dzień Matki, w piątek rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Przypominamy o katechizacji przedmałżeńskiej w piątek, sobotę i niedzielę o godz. 19:00 w Pustkowie Osiedlu.

 

3. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – odpust w naszej parafii. Niech ten dzień będzie dla wszystkich okazją do zyskania odpustu zupełnego. Uroczysta Suma z procesją Eucharystyczną o godz. 11:00, której przewodniczyć będzie moderator Diecezjalnego Dzieła Powołań ks. Sylwester Brzeźny i przyjmie do grona ministrantów 10 aspirantów. Nie będzie Mszy Św. w Brzezówce. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, chętnych do niesienia sztandarów i feretronów. Po Sumie poświęcenie gałązek kokocki. Przez te poświęcone gałązki i modlitwę Kościoła będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże dla naszych gospodarstw. Spowiedź przed odpustem w sobotę od godziny 17:00.

 

4. Podziękowanie od ks. Mikołaja i jego podopiecznych we Lwowie dla rodziny Cielaków i p. Marii Grześkowiak z Chicago za przekazane 5 tys. dolarów i za dar 4 tys. zł. pewnemu panu na zakup żywności lekarstw i środków czystości. Produkty te zakupione i doręczone do Chełma przez naszych Strażaków zostały dostarczone do Lwowa. Bóg zapłać!

 

5. Bardzo dziękujemy p. Januszowi Rybskiemu i p. Wiesławowi Wójcikowi za bezinteresowne przywiezienie ziemi na wyrównanie placu koło domu parafialnego i panu Marcinowi Kamińskiemu za jej rozgarnięcie koparką. Dziękujemy panom Stanisławowi Borucie, Grzegorzowi Drozd, Andrzejowi Farczakowi, Stanisławowi Golonka, Marcinowi Kucharskiemu, Dawidowi Marciowi, Sebastianowi Mróz, Piotrowi Rymutowi i Leszkowi Woźny za pracę przy porządkowaniu tego placu. Chcielibyśmy zakończyć te prace przed odpustem, dlatego bardzo prosimy o pomoc we wtorek. Potrzebna każda para rąk.

 

6. W Gościu Niedzielnym historia beatyfikowanej dziś Pauliny Jaricot. W tygodniku Idziemy „Mama w akcji”. W informatorze o serialu „Zieja”, który od dziśprzez trzy niedziele wyemituje nasza telewizja.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)