Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

11 lutego 2024

VI Niedziela Zwykła
11.02.2024

1. Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Do dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu i Renowacji Misji Św. przygotujemy się przez całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy wtorek. Będziemy wynagradzać Jezusowi Eucharystycznemu za grzechy, dziękować za wszystkie łaski i prosić o owocne przeżycie świętych dni. Rozpoczęcie adoracji Mszą Św. o godz. 8:00, następna Msza Św. o godz. 11:00. O 16:30 Nieszpory Eucharystyczne, Msza Św. i zakończenie adoracji. Dołóżmy starań, by każdy choć na chwilę przyszedł do kościoła, by oddać hołd Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie w czasie najbardziej stosownym dla siebie.

 

2. Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Św. w Popielec o godzinie 7:00, 9:00, 11:00 i wieczorem o godz. 18:00 (w Brzezówce o godz. 17:00). Na każdej Mszy Św. posypanie głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły (2 razy posiłek lekki, 1 raz do syta) tych, którzy ukończyli 18 lat i nie przekroczyli 60 oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (obowiązuje od 14 roku aż do końca życia). W okresie Wielkiego Postu starajmy się zachować abstynencję od napojów alkoholowych, a także spełniać dobre uczynki, praktykując zwłaszcza modlitwę, post i jałmużnę. Ofiary na tacę złożone w Środę Popielcową będą przeznaczone jako jałmużna dla najbardziej potrzebujących i na cele dobroczynne w naszej diecezji.

 

3. W Środę Popielcową rozpoczniemy Renowację Misji Św. Jesteśmy ludźmi słabymi i grzesznymi, ale naszą nadzieją jest Chrystus, z którym podejmiemy drogę nawrócenia, przemiany i pojednania z Bogiem i bliźnimi. Niech dla nas wszystkich będzie to czas oderwania się od spraw doczesnych, wyciszenia wewnętrznego, przemyślenia i właściwego ułożenia naszych relacji z Bogiem i bliźnimi. Program Renowacji Misji prosimy pobrać u lektorów i dobrze się z nim zapoznać.

 

4. Wielki Post to czas rozważania Męki Pańskiej. Będziemy to czynić zwłaszcza na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek o godzinie 17:00 dla wszystkich, o godzinie 18:30 zwłaszcza dla młodzieży (zapraszamy także kl. VII, VIII) i w każdą sobotę o godzinie 9:00 dla dzieci. Natomiast Gorzkie Żale będą w każdą niedzielę o godzinie 15:00, po nich bezpośrednio Msza Św. popołudniowa (w Brzezówce o 13:30). Zapraszamy na te nabożeństwa dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Uczmy się od Chrystusa cierpiącego ducha ofiary, wyrzeczenia i miłości.

 

5. W następną niedzielę po Mszy Św. o 9:00 spotkanie Kół Koronkowych. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na działalność misyjno – charytatywną zakonu OO. Bernardynów. Ofiary na remonty naszej świątyni i spłacanie długów złożymy w czwartą niedzielę – 25 lutego.

 

6. W Gościu Niedzielnym rozmowa o tym, jak dobrze przeżyć Wielki Post i o wstrząsającym handlu ludźmi. W tygodniku Idziemy o posłudze kapelana szpitala.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)