12 lutego 2023

VI Niedziela Zwykła
12.02.2023

1. Dzisiejszy dar na tacę przeznaczony jest na utrzymanie i remonty Seminarium Duchownego w Tarnowie. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

2. We wtorek w liturgii przypada święto Św. Cyryla i Metodego – Patronów Europy. Prośmy przez wstawiennictwo świętych Patronów, by zjednoczona Europa budowała swoją przyszłość na chrześcijańskich wartościach.

3. W środę o godz. 17:00 nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. Zapraszamy zwłaszcza dzieci klas III z rodzicami. W czasie tego nabożeństwa poświęcimy i wręczymy dzieciom książeczki – pamiątki I Komunii Św.

4. W następną niedzielę – 19 lutego – składka będzie przeznaczona na remonty w naszym kościele. Mamy jeszcze do spłacenia część kwoty za remont elewacji wieży, a w tym roku chcielibyśmy te prace kontynuować. Bardzo prosimy wszystkich parafian, by czuli się odpowiedzialni za wspólne dobro, jakim jest parafialna świątynia.

5. Po Mszy Św. o godz. 9:00 w przyszłą niedzielę modlitewne spotkanie Kół Koronkowych.

6. Dziś po Mszach Św. zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

7. Zachęcamy, by przy rozliczeniu PIT – ów za 2022 rok uwzględnić przekazanie 1,5% na Caritas Diecezji Tarnowskiej.

8. Z Gościa Niedzielnego można się dowiedzieć, dlaczego sanktuarium w Lourdes jest szczególnym miejscem dla chorych, oraz jak rozmawiać z dziećmi które chcą się wypisać z religii. W tygodniku Idziemy: „ Pielgrzym pojednania” - relacja z pielgrzymki Franciszka do Afryki.