Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

14 maja 2023

VI Niedziela Zwykła
14.05.2023

1. Dzisiaj na Mszy Św. o godzinie 10:30 dwadzieścia dziewięcioro dzieci przyjmie I Komunię Św. Gratulujemy tym dzieciom i ich rodzicom. Łączymy się z nimi w serdecznej modlitwie i prosimy, by Chrystus ubogacał całe ich życie. Rodzicom dziękujemy za dar ołtarza – piękny, haftowany ornat z wizerunkiem Chrystusa Zmartwychwstałego.

 

2. Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywać Biały Tydzień – dni wdzięczności za dar Komunii Św. Będą przychodzić codziennie w strojach komunijnych do kościoła na godz. 18:00.

 

3. Czwartek, piątek i sobota to dawne Dni Krzyżowe, dni modlitw o urodzaje, błogosławieństwo w pracy na roli, o odwrócenie nieszczęść i klęsk żywiołowych. Jeśli będzie dobra pogoda, to w te dni udamy się z procesją: w czwartek pod krzyż przy E – 94, w piątek pod krzyż w stronę Brzezówki i w sobotę na osiedlu za kościołem. Po powrocie do kościoła będzie Msza Św. Początek nabożeństw o godzinie 18:00. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy. W piątek rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

4. W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – odpust w naszej parafii. Niech ten dzień będzie dla wszystkich okazją do zyskania odpustu zupełnego. Uroczysta Suma z procesją Eucharystyczną o godz. 11:00, której przewodniczyć będzie nasz Rodak ks. Marcin Niwa, dziękując za 10 lat kapłańskiej posługi. Nie będzie Mszy Św. w Brzezówce. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, chętnych do niesienia sztandarów i feretronów. Po Sumie poświęcenie gałązek kokocki. Przez te poświęcone gałązki i modlitwę Kościoła będziemy wypraszać błogosławieństwo Boże dla naszych gospodarstw. Spowiedź przed odpustem w sobotę od godziny 17:00. Spotkanie modlitewne Kół Koronkowych w niedzielę 28 maja.

 

5. Przypominamy, szczególnie dzieciom i młodzieży, że trwają nabożeństwa majowe i zachęcamy do kultywowania pobożności maryjnej.

 

6. W następną niedzielę – trzecią miesiąca – złożymy ofiary na tacę na renowację elewacji naszej świątyni. Bardzo prosimy o ofiarność na ten kosztowny i konieczny remont. Przypominamy także prośbę o fanty na festyn parafialny (można je także przynosić w niedzielę do domu parafialnego).

 

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: „Pokuta, pokuta, pokuta” – o pokucie, która decyduje o losach świata. W tygodniku Idziemy „Jak nie zgubić Najważniejszego” – jak w rodzinach nie zgubić sensu I Komunii Św. Na regale jest Niedziela i Trwajcie w Miłości. Zachęcamy do nabycia i lektury.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)