Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

12 maja 2024

VII Niedziela Zwykła
12.05.2024

1. W uroczystość odpustową ku czci Wniebowstąpienia Pańskiego uwielbiajmy Chrystusa, który odchodząc do nieba, by nam przygotować miejsce, zapewnia nas równocześnie: „A oto ja jestem z Wami przez wszystkie dni aż do skończenia świata”. Dziś można zyskać w naszym kościele odpust zupełny (warunki: stan łaski uświęcającej i Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca św., modlitwa Ojcze nasz i Wierzę w Boga, nadto wymagane jest wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Dziś nabożeństwo majowe o 15:30, po nim Msza Św.

 

2. W dni powszednie Msza Św. i nabożeństwo majowe o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do oddania czci Matce Bożej przez śpiew tej pięknej litanii i pieśni maryjnych.

 

3. W czwartek Msza Św. i uroczyste wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli pod przewodnictwem ks. Bpa Stanisława Salaterskiego o godz. 18:00 (nie będzie Mszy Św. w Brzezówce). To ważne wydarzenie w historii naszej parafii. Zgromadźmy się jak najliczniej, by przez wstawiennictwo Patrona Polski św. Andrzeja wypraszać potrzebne łaski dla naszej Ojczyzny w tym jakże trudnym dla niej i dl nas wszystkich okresie. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę ku czci św. Andrzeja o godz. 18:00.

 

4. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Do tej uroczystości przygotowujemy się przez nowennę do Ducha Świętego przez cały tydzień po Mszy Świętej o godzinie 18:00 podczas nabożeństwa majowego. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się czas Komunii Świętej wielkanocnej. Przepis Kościoła mówi: „Każdy wierny po przyjęciu Eucharystii po raz pierwszy ma obowiązek przyjmować ją przynajmniej raz w roku. Ten nakaz powinien być wypełniony w okresie wielkanocnym”. Ofiary na tacę w przyszłą niedzielę złożymy na remont elewacji kościoła.

 

5. Drugiego czerwca planujemy zorganizować festyn parafialny. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian; gdyby ktoś miał jakieś nowe rzeczy, a mógł je ofiarować na fanty, to prosimy o przyniesienie ich do 25 maja do kancelarii lub zakrystii.

 

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy „Podmieniona Łucja i inne absurdy” – artykuł demaskujący przekłamania i mity pojawiające się w związku z objawieniami w Fatimie. W tygodniku Idziemy: „Wolność mierzona krzyżami” – Monte Casino oczami świadków. Dla najmłodszych polecamy Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i Rycerzyk Niepokalanej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)