Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

19 lutego 2023

VII Niedziela Zwykła
19.02.2023

1. W dniu dzisiejszym składka na tacę przeznaczona jest na remonty w naszym kościele, zwłaszcza na planowaną renowację elewacji kościoła. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

 

2. Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Do dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu przygotujemy się przez całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy wtorek. Będziemy wynagradzać Jezusowi Eucharystycznemu za grzechy, dziękować za wszystkie łaski i prosić o owocne przeżycie świętych dni Postu i o pokój na Ukrainie i w świecie.

 

Porządek adoracji:

8:00 – Msza Św. i rozpoczęcie adoracji

9:00 – Brzezówka i Przymiarki

10:00 – Sepnica i Budowlanki

11:00 – Msza Święta

12:00 – Domy od Paszczyny do E 94

13:00 – Osiedle za kościołem

14:00 – Koła Koronkowe

14:30 – Dzieci przedszkolne i szkolne

15:00 – Róże Różańcowe

16:30 – Nieszpory Eucharystyczne, zakończenie adoracji i Msza Święta

 

Dołóżmy starań, by każdy choć na chwilę przyszedł do kościoła, by oddać hołd Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie w czasie wyznaczonym, lub innym najbardziej stosownym dla siebie.

 

3. Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Św. w Popielec o godzinie 7:00, 9:00 i wieczorem o godz. 17:00 (w Brzezówce o godz. 18:00). Na każdej Mszy Św. posypanie głów popiołem. Do tego obrzędu podejdźmy z pochyloną głową, ze łzami skruchy i przyznaniem się, że jesteśmy ludźmi słabymi i grzesznymi, ale też z nadzieją, że wraz z Chrystusem podejmiemy drogę nawrócenia, przemiany i pojednania z Bogiem i bliźnimi. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (2 razy posiłek lekki, 1 raz do syta) tych, którzy ukończyli 18 lat i nie przekroczyli 60 oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (obowiązuje od 14 roku aż do końca życia). Starajmy się także zachować abstynencję zwłaszcza w tym dniu, ale i w całym okresie Wielkiego Postu od napojów alkoholowych, a także spełniać dobre uczynki, praktykując zwłaszcza modlitwę, post i jałmużnę. Ofiary na tacę złożone w Środę Popielcową będą przeznaczone jako jałmużna dla najbardziej potrzebujących i na cele dobroczynne w naszej diecezji. Środa Popielcowa rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

 

4. Wielki Post to czas rozważania Męki Pańskiej. Będziemy to czynić zwłaszcza na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek o godzinie 17:00 dla wszystkich, o godzinie 19:00 zwłaszcza dla młodzieży i w każdą sobotę o godzinie 9:00 dla dzieci. Natomiast Gorzkie Żale będą w każdą niedzielę o godzinie 15:00, po nich Msza Św. popołudniowa (w Brzezówce o 13:30). Zapraszamy na te nabożeństwa dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Uczmy się od Chrystusa cierpiącego ducha ofiary, wyrzeczenia i miłości.

 

5. W środę, 22 lutego, święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym. Modlić się będziemy na nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w czasie Mszy Św. popołudniowej.

 

6. Caritas Diecezji Tarnowskiej włącza się w ogólnopolską drugą edycję akcji Paczka dla Ukrainy. Jest to akcja pomocowa kierowana przede wszystkim do rodzin, które pozostają w Ukrainie i wymagają wsparcia w produkty niezbędne do życia, a trudne do zakupienia na miejscu w sytuacji ciągle trwającej wojny. Akcję tę przeprowadzimy na początku Wielkiego Postu czyli od 22 lutego do 1 marca br. Paczki będą przygotowane – podobnie jak rok temu – we wszystkich parafiach naszej diecezji przez różnego rodzaju organizacje i wspólnoty parafialne na czele z Parafialnym Zespołem Caritas oraz przez osoby prywatne, które zechcą samodzielnie włączyć się w tę akcję. W przygotowanych paczkach powinny znaleźć się tylko te produkty, najlepiej wszystkie, które znajdują się na liście, którą można zabrać z zakrystii oraz znajdującej się pod linkiem: lista produktów. Zachęcamy osoby prywatne, rodziny lub grupy rodzin od rozpoczęcia zbiórki artykułów wykazanych w liście i dostarczeniu ich na plebanię do 28 lutego. Tu zebrane artykuły zostaną przez Caritas spakowane do przygotowanych paczek o dostarczone do wyznaczonego miejsca w dekanacie, a następnie z punktów zbiorczych przekazane do Ukrainy.

 

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy m. in. o tym, skąd się wziął i jaką treść kryje w sobie zwyczaj posypywania głów popiołem oraz jak poszczono w czasach Jezusa. W tygodniku Idziemy „Moda na partnera” – sakramentalne, cywilne, nieformalne, z dziećmi czy bez – jakie związki dominują w polskim społeczeństwie. Dla najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny i Rycerzyk Niepokalanej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)