20 lutego 2022

VII Niedziela Zwykła
20.02.2022

1. W dniu dzisiejszym składka na tacę przeznaczona jest na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. W tym roku nasze Seminarium przeżywa jubileusz 200-lecia istnienia. Z naszych ofiar odnawiana jest najstarsza część budynku seminaryjnego wymagająca koniecznych remontów. Ofiary na remonty w naszym kościele złożymy w przyszłą niedzielę. Za każdą ofiarę składamy Bóg zapłać.

2. We wtorek, 22 lutego, święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o Ojcu Świętym.

3. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek po Mszy Św. o godz. 17:00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W Gościu Niedzielnym znajdziemy m. in. list papieża Benedykta XVI stanowiący odpowiedź na stawiane mu zarzuty i artykuł wyjaśniający sprawę. W tygodniku Idziemy: „Nie daj się oszukać” – coraz więcej osób pada ofiarą przestępców wyłudzających dane osobowe, a w konsekwencji traci pieniądze. Jak rozpoznać oszustów?

5. Przypominamy, że w zakrystii są do nabycia piękne ikony z obrazem św. Mikołaja z naszego kościoła. Powinny być w naszych domach – to nasz Patron. Mogą być także dobrym prezentem dla kogoś z naszych bliskich. Zachęcamy do nabycia.