Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

27 lutego 2022

VIII Niedziela Zwykła
27.02.2021

1. Dziś ostatnia niedziela przed Wielkim Postem. Rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Do dobrego przeżycia okresu Wielkiego Postu przygotujemy się przez całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w najbliższy wtorek. Będziemy wynagradzać Jezusowi Eucharystycznemu za grzechy, dziękować za wszystkie łaski i prosić o owocne przeżycie świętych dni Postu i o pokój na Ukrainie i w świecie.

Porządek adoracji:

8:00 – Msza Św. i rozpoczęcie adoracji

9:00 – Brzezówka

10:00 – Sepnica i Budowlanki

11:00 – Msza Św.

12:00 – Domy od Paszczyny do E 94 i za kościołem

13:00 – Domy koło E 94 i Przymiarki

14:00 – Dzieci Przedszkolne i Szkoły Podstawowej

15:00 – Róże Różańcowe i Koła Koronkowe

16:00 – Nieszpory Eucharystyczne, zakończenie adoracji i Msza Św.

Dołóżmy starań, by każdy choć na chwilę przyszedł do kościoła, by oddać hołd Chrystusowi w Najświętszym Sakramencie w czasie wyznaczonym, lub innym najbardziej stosownym dla siebie.

 

2. Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Św. w Popielec o godzinie 7:00, 9:00 i wieczorem o godz. 17:00 (w Brzezówce o godz. 18:00). Na każdej Mszy Św. posypanie głów popiołem. Do tego obrzędu podejdźmy z pochyloną głową, ze łzami skruchy i przyznaniem się, że jesteśmy ludźmi słabymi i grzesznymi, ale też z nadzieją, że wraz z Chrystusem podejmiemy drogę nawrócenia, przemiany i pojednania z Bogiem i bliźnimi. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (2 razy posiłek lekki, 1 raz do syta) tych, którzy ukończyli 18 lat i nie przekroczyli 60 oraz abstynencja od pokarmów mięsnych (obowiązuje od 14 roku aż do końca życia). Starajmy się także zachować abstynencję zwłaszcza w tym dniu, ale i w całym okresie Wielkiego Postu od napojów alkoholowych, a także spełniać dobre uczynki, praktykując zwłaszcza modlitwę, post i jałmużnę. To dzień umartwienia i modlitwy o pokój na Ukrainie. Ofiary na tacę złożone w Środę Popielcową będą przeznaczone jako jałmużna dla najbardziej potrzebujących i na cele dobroczynne w naszej diecezji, do puszek po Mszy Św. dziś i w środę na pomoc dla walczącej Ukrainy. Środa Popielcowa rozpoczyna Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

 

3. Wielki Post to czas rozważania Męki Pańskiej. Będziemy to czynić zwłaszcza na nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w naszym kościele będzie odprawiana w każdy piątek o godzinie 17:00 dla wszystkich, o godzinie 18:30 (zapraszamy zwłaszcza młodzież i kl. VII i VIII przed bierzmowaniem) i w każdą sobotę o godzinie 9:00 dla dzieci. Natomiast Gorzkie Żale będą w każdą niedzielę o godzinie 15:00, po nich bezpośrednio Msza Św. popołudniowa (w Brzezówce o 13:30). Zapraszamy na te nabożeństwa dzieci, młodzież i wszystkich parafian. Uczmy się od Chrystusa cierpiącego ducha ofiary, wyrzeczenia i miłości.

 

4. W I czwartek miesiąca nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za powołanych i nowe powołania do służby Bożej w Kościele po Mszy Św. o godz. 17:00. W I piątek Msze Św. o NSPJ rano o 6:30 i wieczorem 17:00, spowiedź od 15:00. Na Mszy Św. wieczornej będziemy się modlić i złożymy ofiary na misje. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą sakramentalną do chorych. W I sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz. 17:00, po niej Msza Św. wynagradzająca za grzechy.

 

5. W piątek przed rozpoczęciem Drogi Krzyżowej o godz. 17:00 zostanie poświęcony odnowiony krzyż z przedsionka kościoła, który po zakończeniu tego nabożeństwo zawiśnie na nowo w przedsionku naszej świątyni.

 

6. Trwa wizytacja kanoniczna naszej parafii. Jesteśmy już po wizytacji katechetycznej, a przed gospodarczą. Wizytacja biskupa będzie 9 i 10 kwietnia, w czasie której młodzież klas VIII przyjmie sakrament bierzmowania.

 

7. W piątek święto św. Kazimierza, królewicza.

 

8. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na potrzeby remontowe naszej świątyni i parafii.

 

9. W Gościu Niedzielnym znajdziemy inspiracje do dobrego przeżycia Wielkiego Postu. Tematem wiodącym są rodzaje wielkopostnych umartwień oraz ich sens. Zapraszamy do skorzystania z tych podpowiedzi. W tygodniku Idziemy: „Święty i grzeszny”; o tym, jak połączyć wiarę w „święty Kościół” z jego grzesznością. Na regale dla najmłodszych jest Mały Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)