Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

09 czerwca 2024

X Niedziela Zwykła
09.06.2024

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych odprawianych codziennie po Mszy Św. o godz. 18:00.

 

2. W piątek na 11:00 zapraszamy po pomnik pomordowanych w lesie na Budowlankach, by pomodlić się w ich intencji i złożyć hołd tym, którzy za Ojczyznę oddali swoje życie.

 

3. W następną niedzielę po Mszy Św. o 9:00 spotkanie modlitewne Kół Koronkowych. Ofiary na tacę złożymy na koszty związane z remontem elewacji kościoła. Bardzo prosimy wszystkich parafian o ofiarność na ten cel.

 

4. W trzecią niedzielę, 16 czerwca będziemy przeżywać Diecezjalne Święto Rodziny. Ten dzień niech będzie okazją do szczególnej modlitwy za rodziny, by były wciąż miejscem, gdzie światło wiary nie gaśnie, gdzie jest ono poprzez świadectwo życia rodziców i bliskich przekazywane przyszłym pokoleniom. Obchody tego dnia powiązane są z pielgrzymowaniem przedstawicieli rodzin z całej diecezji na starosądeckie Błonia. Centralnym punktem wspólnego świętowania będzie Msza Św. sprawowana 16 VI o godz. 11:00 na Ołtarzu Papieskim w intencji małżeństw i rodzin pod przewodnictwem kardynała Stanisława Dziwisza. Po jej zakończeniu odbędzie się festyn dla rodzin organizowany przez Diecezjalne Centrum Pielgrzymowania. Małżeństwa i rodziny zachęcamy do pielgrzymowania do Starego Sącza.

 

5. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie, przeprowadzenie i dobrą zabawę na XVI Festynie Parafialnym. Słowa wdzięczności kierujemy do organizatorów i wolontariuszy – młodzieży, panów i pań, które upiekły wspaniałe placki, piekły gofry i proziaki, gotujących pyszny bigos, pomagających przy rozprowadzaniu kiełbasek, napojów, lodów itp. Serdecznie dziękujemy panu Dyrektorowi, pracownikom i mieszkankom DPS za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu festynu. Naszą wdzięcznością obejmujemy wszystkich ofiarodawców – zarówno tych znanych nam, jak i anonimowych. Bóg zapłać. Pozyskane ofiary (18 tys. zł.) zostaną w całości przekazane na dofinansowanie wakacyjnego wypoczynku dwóch grup dzieci i młodzieży w Poroninie.

 

6. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym w artykule: „Żar serca nie gaśnie” przeczytamy o kultach Serca Jezusa i Serca Maryi; te tradycyjne kulty są wciąż żywe i dziś potrzebne. W tygodniku Idziemy ważne przemyślenia: „Jak świętować w niedzielę” i „W czym na Mszę Św.”

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)