11 czerwca 2023

X Niedziela Zwykła
11.06.2023

1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziś po Mszy Św. o 11:00, a do czwartku po Mszy Św. o godzinie 18:00 podczas procesji eucharystycznej oddajemy cześć Chrystusowi obecnemu w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy wszystkich parafian, aby uczcić w ten sposób Chrystusa Eucharystycznego. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy do kościoła na godzinę 17:00 wszystkie mamy z małymi dziećmi. Będziemy prosić Pana Jezusa, by im błogosławił, by wzrastały w zdrowiu i cieszyły się Bożą opieką. Przyniesiemy również w tym dniu do kościoła wianki z ziół i kwiatów, by przez ich poświęcenie wyrazić Bogu wdzięczność za wszelkie dary ziemi i wypraszać błogosławieństwo dla ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Ten dzień jest przeżywany w Kościele jako Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Otoczmy modlitwą naszych duszpasterzy, by byli kapłanami na wzór Serca Jezusowego. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. W sobotę święto Niepokalanego Serca NMP.

3. W środę o godz. 11:00 Msza Św. dziękczynna w int.mieszkanek, dyrekcji i pracowników DPS za 65 lat istnienia, z prośbą o dalszą opiekę Bożą.

4. W piątek o godz. 11:00 w lesie na Budowlankach przy pomniku pomordowanych w 1940 r. w rocznicę tego wydarzenia, oddamy hołd tam rozstrzelanych i tym wszystkim, którzy swoje życie oddali za naszą Ojczyznę. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W sobotę młodzież klas VIII weźmie udział w diecezjalnej pielgrzymce dziękczynnej za sakrament bierzmowania do Zabawy. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 7:30.

6. Wyrażamy naszą wdzięczność najpierw Bogu za dar pięknej pogody, dzięki której mogliśmy przeżyć w ubiegłą niedzielę to radosne święto rodzin – festyn parafialny. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie, przeprowadzenie i dobrą zabawę na festynie. Słowa wdzięczności kierujemy do organizatorów i wolontariuszy – ludzi młodych i starszych, ale pełnych zapału do pomocy przy organizacji naszego święta dzieci i całych rodzin. Serdecznie dziękujemy panu Dyrektorowi i pracownikom DPS za życzliwość i pomoc w zorganizowaniu festynu. Naszą wdzięcznością obejmujemy wszystkich ofiarodawców – zarówno tych znanych nam, jak i anonimowych. To dzięki nim mogliśmy zorganizować wiele atrakcji festynowych. Bóg zapłać.

Lista darczyńców festynu i wakacyjnego wypoczynku dzieci – firm i instytucji:

Dom Pomocy Społecznej w Lubzinie

Caritas Diecezji Tarnowskiej

Urząd miasta Ropczyce z Panem Burmistrzem Bolesławem Bujakiem

Urząd miasta Dębica z Panem Burmistrzem Mariuszem Szewczykiem

Przewodniczący Rady Miejskiej Ropczyc Grzegorz Bielatowicz

Warszawski Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowy S.A.

Firma Wod Klik Lubzina: Dagmara i Krzysztof Para

Firma Chemstal: Pani Agnieszka i Marek Dybowscy

Firma Niwa Ropczyce: Państwo Jadwiga i Jan Niwa

Zakład Betoniarski: Państwo Mazan

Fundacja „Żyj Bezpieczniej”

Zakłady Magnezytowe ROPCZYCE S.A.

Firma Pharma: Pani Katarzyna Boruta

Firma Exim-Hodling: Piotr Andreasik

Firma Simplewool: Ewelina Mudryk

Firma Piast: Państwo Wioletta i Krzysztof Pazdan

Firma Trans Bet: Tomaszewscy

Firma Safran

Firma ELMED Nagawczyna: Pani Elżbieta Nowak-Bereś

Firma Nasz Tygrysek: Państwo Barbara i Dariusz Jędrysek

Cukiernia Bassara w Dębicy: Pani Barbara Bassara-Poprawa

Zarząd Lewiatan Podkarpacie

Salon jubilerski Sylviana Ropczyce, Sędziszów Małopolski, Dębica: Pani Sylwia Hamala i Pan Robert Borowicz

Firma Prod. Hand. Netkom: Marek Hamala

Klub Seniora i Koło Gospodyń Wiejskich w Lubzinie

Strażacy OSP Lubzina i Brzezówka

Parafialna Rada Duszpasterska

Listę darczyńców indywidualnych i pomagających przy organizacji festynu podamy za tydzień.

7. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na remonty w naszej świątyni, a zwłaszcza na remont elewacji. Bardzo prosimy wszystkich parafian o dar na ten cel.

8. W Gościu Niedzielnym tekst o świętych szczególnie związanych z Chrystusem Eucharystycznym. W tygodniku Idziemy: „W poszukiwaniu Serca” – o sercu Jezusa.