16 czerwca 2024

XI Niedziela Zwykła
16.06.2024

1. Trwa miesiąc czerwiec. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2. Dziś, 16 czerwca, po każdej Mszy Św. zatrzymamy się na chwilę przed ołtarzem z relikwiami św. Andrzeja Boboli by, pomodlić się litanią ku jego czci prosząc w intencjach naszej Ojczyzny.

3. W piątek kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza Św. na zakończenie roku dla klas ósmych w środę o godz. 8:00, dla przedszkolaków i dzieci szkolnych tak z Lubziny jak i z Brzezówki w piątek o godzinie 8:00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnego dziękczynienia za łaski minionego roku i prośby o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Dzieci i młodzież prosimy, by skorzystali z sakramentu pojednania i z Bogiem rozpoczęli wakacje. Spowiadać będziemy przez cały tydzień od godz. 17:30. Rodziców prosimy, by zainteresowali się świadectwem swojego dziecka, zwłaszcza oceną z religii i zachowania. Przypominamy również, że rozpoczynające się wakacje w żaden sposób nie zwalniają nas z religijnych zobowiązań: modlitwy, Mszy Św. i sakramentów świętych.

4. W następną niedzielę, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. W intencji ojców będziemy się modlić zwłaszcza na Mszy Św. o godzinie 11:00.

5. Dziś odpust ku czci św. Antoniego w Nagoszynie, w następną niedzielę ku czci św. Jana Chrzciciela w Brzeźnicy.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na remont elewacji kościoła. W tym tygodniu zakończy się remont części północnej, a po przestawieniu rusztowania dokończenie części za prezbiterium. Mamy nadzieję zakończyć prace remontowe do końca lipca.

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o Marszach dla Życia i Rodziny, które dziś przejdą ulicami Warszawy, Krakowa i kilkunastu innych polskich miast. W tygodniku Idziemy „Między państwem a Kościołem” – o tym, że rozdział państwa i Kościoła może być życzliwy, a może być wrogi. W Małym Gościu Niedzielnym jest specjalny dodatek na Euro 2024 – plakat z reprezentacją Polski oraz terminarz turnieju.