18 czerwca 2023

XI Niedziela Zwykła
18.06.2023

1. Trwa miesiąc czerwiec. Zapraszamy na nabożeństwa ku czci NSPJ po Mszach Św. popołudniowych.

2. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Msza Św. na zakończenie roku dla klas VIII środę o 15:30, dla pozostałych dzieci szkolnych i przedszkolnych tak z Lubziny jak i z Brzezówki w piątek o godzinie 8:00. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnego dziękczynienia za łaski minionego roku i prośby o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Dzieci i młodzież prosimy, by skorzystali z sakramentu pojednania i z Bogiem rozpoczęli wakacje. Spowiadać będziemy przez cały tydzień od godz. 17:30. Rodziców prosimy, by zainteresowali się świadectwem swojego dziecka, zwłaszcza oceną z religii i zachowania. Przypominamy również, że rozpoczynające się wakacje w żaden sposób nie zwalniają nas z religijnych zobowiązań: modlitwy, Mszy Św. i sakramentów świętych.

3. Bóg zapłać za ofiary składane dziś na tacę jak i te indywidualne na remont elewacji naszej świątyni. Prace posuwają się w dobrym tempie i jeśli pozwoli czas i pieniądze to jeszcze w tym roku chcemy rozpocząć remont następnej części, od strony zachodniej. Bardzo prosimy o pomoc materialną wszystkich parafian. Ostatnio trzema głośnikami uzupełniliśmy nagłośnienie na zewnątrz kościoła, zakupiliśmy także okazyjnie nieznacznie używane ksero do kancelarii, gdyż poprzednie zostało wyeksploatowane do granic możliwości.

4. W liturgii tego tygodniu będziemy przeżywać:

środa – św. Alojzego Gonzagi

sobota – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

5. Zachęcamy do nabycia i lektury Gościa Niedzielnego, w którym zajdziemy odpowiedź na pytanie, czy katolicy powinni angażować się w politykę, oraz wyjaśnienie, dlaczego kobiety także mogą być nadzwyczajnymi szafarkami Komunii Św. W tygodniku Idziemy znajdziemy odpowiedź na pytanie „Co wolno Proboszczowi?”. Na regale jest Niedziela, Trwajcie w miłości, Rycerzyk Niepokalanej, oraz wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.

Sponsorzy indywidualni festynu i wypoczynku wakacyjnego dzieci i młodzież

Pan Adam Dymiński

Vanessa Sowa

Karolina Czochara