Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

19 czerwca 2022

XII Niedziela Zwykła
19.06.2022

1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych i procesjach eucharystycznych od poniedziałku do środy o godzinie 18:00 (dziś po Mszy Św. o godz. 11:00). W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała, uroczyste błogosławieństwo małych dzieci i poświęcenie wianków. Zakończenie Oktawy to święto najmłodszych parafian. Zapraszamy do kościoła na godzinę 17:00 wszystkie mamy z małymi dziećmi. Będziemy prosić Pana Jezusa, by im błogosławił, by wzrastały w zdrowiu i cieszyły się Bożą opieką. Przyniesiemy również w tym dniu do kościoła wianki z ziół i kwiatów, by przez ich poświęcenie wyrazić Bogu wdzięczność za wszelkie dary ziemi i wypraszać błogosławieństwo dla ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli.

 

2. W czwartek 23 czerwca uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela (przeniesiona z piątku), w piątek, 24 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Modlić się w tej intencji będziemy zwłaszcza w czasie adoracji Pana Jezusa po Mszy Św. popołudniowej. W piątek nie obowiązuje post. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

3. W środę po Mszy Św. popołudniowej spotkanie Zespołu Synodalnego najpierw w kościele, a następnie na plebanii.

 

4. W czwartek Mszą Św. o godz. 11:00 dzieci przedszkolne i szkolne zakończą rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i rodziców do wspólnego dziękczynienia za łaski minionego roku i prośby o Boże błogosławieństwo na czas wakacji. Dzieci i młodzież prosimy, by skorzystali z sakramentu pojednania i z Bogiem rozpoczęli wakacje. Spowiadać będziemy przez cały tydzień od godz. 17:30. Przypominamy również, że rozpoczynające się wakacje w żaden sposób nie zwalniają nas z religijnych zobowiązań: modlitwy, Mszy Św. i sakramentów świętych.

 

5. Bóg zapłać panom, którzy pracowali przy porządkowaniu placu przy domu parafialnym. Pracowali: p. Tomasz Alberski, Stanisław Golonka, Zbigniew Janik, Janusz Kopala, Marcin Kucharski, Grzegorz Micek i p. Lidia Pociask. Bóg zapłać!

 

6. Dziś dzieci i młodzież rozprowadzają książki (większość naprawdę ciekawych pozycji), a zyskiem chcą dofinansować swój pobyt na wakacyjnej oazie na Mazurach i inne przedsięwzięcia.

 

7. W Gościu Niedzielnym, jak również w tygodniku Idziemy artykuły i wywiady wartościowe i konieczne do przeczytania przez rodziców o zagrożeniach, na jakie narażone są dzieci nadmiernie korzystające ze smartfonów i internetu.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)