23 czerwca 2024

XII Niedziela Zwykła
23.06.2024

1. Jutro uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela.

2. W sobotę uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Modlić się będziemy o światło Ducha Świętego w prowadzeniu Chrystusowego Kościoła dla Ojca Świętego Franciszka. W naszej modlitwie polecać będziemy Bogu także ks. Pawła i ks. Pawła Lisa, wkrótce proboszcza naszej parafii, i wszystkich solenizantów tego dnia. Msze Św. przed południem o godz. 7:00 i 9:00, po południu o godzinie 18:00 (w Brzezówce o 19:00). Składka w sobotę to tzw. Świętopietrze – nasz dar do dyspozycji Ojca Świętego.

3. W przyszłą niedzielę zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci NSPJ.

4. Po Mszy Św. porannej w przyszłą niedzielę (wyjątkowo) modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

5. Już wkrótce będziemy przeżywać Wielki Odpust Tuchowski. Będzie trwał od 29 czerwca do 7 lipca. W tym roku przeżywać będziemy 120 rocznicę koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Tuchowskiej, której dokonał abp Leon Wałęga, powierzając Jej Kościół Tarnowski i nazywając Królową diecezji. Dokładny plan wydarzeń odpustowych znajduje się na plakacie. W imieniu wspólnoty redemptorystów o. Grzegorz Gut, proboszcz i kustosz Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej zaprasza wszystkich wiernych do Tuchowa.

6. W związku z rozpoczynającym się czasem urlopów i dziecięcych wakacji, duszpasterz kierowców apeluje o rozwagę i rozsądek podczas prowadzenia pojazdów. Obyśmy byli chrześcijanami także za kierownicą. Pamiętajmy o modlitwie przed i po podróży. Obyśmy bezpiecznie przeżyli ten czas wakacji i nikomu nie wyrządzili krzywdy nadmierną prędkością i nierozwagą. Boże prowadź!

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o najnowszym dokumencie Komisji Nauki Wiary KEP „O właściwym rozumieniu chrześcijańskiej religijności” – czym jest zdrowa religijność i co zagraża naszej wierze. W tygodniku Idziemy w Dniu Ojca „Nie samym chlebem karmi ojciec” – zadaniem ojca jest wprowadzenie dziecka w świat wartości i przekazywanie dziedzictwa. Dla najmłodszych wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.