Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

25 czerwca 2023

XII Niedziela Zwykła
25.06.2023

1. W czwartek Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Modlić się będziemy o światło Ducha Świętego w prowadzeniu Chrystusowego Kościoła dla Ojca Świętego Franciszka. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 (w Brzezówce o 19:00). Składka w tym dniu to nasz dar do dyspozycji Ojca św. (tzw. Świętopietrze).

 

2. W piątek zakończenie nabożeństw czerwcowych. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP rozpoczniemy o godz. 18:00 modlitwą różańcową, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Gorąco zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza Róże Różańcowe na tę wspólną modlitwę. Modlitewne spotkanie Róż Różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. porannej.

 

3. W następny piątek 7 lipca – dotrą do naszej parafii pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę. Tradycyjnie już będą nas prosić o nocleg i posiłek. Prosimy parafian, tak z Lubziny jak i z Brzezówki, by otworzyli swoje domy i serca, przyjmując pielgrzymów pod swój dach. Dług wdzięczności pielgrzymi spłacą modlitwą w naszej intencji, zwłaszcza przed Tronem Matki Bożej.

 

4. W kancelarii parafialnej przez miesiąc lipiec będzie można zapisywać się na 41 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę.

 

5. Bóg zapłać za ofiary na remont elewacji świątyni. W ubiegłą niedzielę na tacę zebraliśmy 11 250 zł, od osób indywidualnych 4 600 zł.

 

6. Od 1 czerwca 2023 r., trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie na specjalność: a) kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie, na specjalność b) katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej, c) na 2 letnie Podyplomowe Studia Teologiczno-Katechetyczne dla Nauczycieli. Ze względu na otwierające się miejsca pracy dla katechetów tym bardziej zachęcamy do podjęcia studiów na tarnowskim Wydziale.

 

7. W Gościu Niedzielnym w dniu ojca o Ojcu, który nas stworzył. W tygodniku Idziemy: „Kapitan rodziny” – tato widziany oczami dorosłych dzieci. W Niedzieli – Czystość przedmałżeńska – przeżytek, czy wciąż aktualne zadanie?

8. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

 

środa – św. Ireneusza, bpa i męcz.

czwartek – św. Piotra i Pawła Apostołów

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)