02 lipca 2023

XIII Niedziela Zwykła
02.07.2023

1. Wielkim darem duchowym każdej parafii są Róże Różańcowe, które modlitwą różańcową oplatają wszystkie sprawy Kościoła św. pamiętając zwłaszcza o misjach i tam pracujących, problemy naszej Ojczyzny, parafii, naszych rodzin. Dziś szczególnie dziękujemy za Różę MB Nieustającej Pomocy, która swoją modlitewną posługę rozpoczęła dokładnie 100 lat temu. Jej założycielką była osiemnastoletnia wówczas Bronisława Maroń, od 21 lat zelatorką jest p. Stanisława Wytrwał. Dziękujemy Bogu za łaski wyproszone przez modlitwę zmarłych jak i obecnych członkiń tej Róży. Polecamy ich Maryi prosząc, by wypraszała wiele łask, a zmarłe członkinie wprowadziła do chwały nieba. Bóg zapłać za jubileuszowy dar – 2000 zł. na remont elewacji kościoła. Zachęcamy do włączenia się w to ważne modlitewne dzieło Kościoła.

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za powołanych i nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W piątek Msza Św. o NSPJ o godzinie 6:30 i o 18:00. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą do chorych, na Mszy Świętej wieczornej będziemy się modlić i złożymy ofiary na misje. Spowiedź w piątek od godziny 16:30. Prosimy rodziców aby w czasie wakacji przypominali dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i o spowiedzi i Komunii Św.

3. Przypominamy i prosimy tak mieszkańców Lubziny jak i Brzezówki, by zabrać na nocleg i ugościć przy swoich stołach pielgrzymów przemyskich, którzy w piątek około godziny 18:00 dotrą przed kościół parafialny i kaplicę w Brzezówce. Pielgrzymi proszą o przygotowanie dla nich wody mineralnej (najlepiej w półlitrowych plastikowych butelkach), którą wezmą ze sobą na kolejne dni pielgrzymowania. Zapewniają o modlitwie przed obliczem Matki Bożej Jasnogórskiej. Przypominamy, że 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę wyruszy 17 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej przez cały lipiec.

4. W niedzielę 16 lipca z racji odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Zawadzie, nie będzie Mszy Św. o godzinie 11:00. Dlatego też informujemy, że chrzty będą w niedzielę 16 lipca o godzinie 9:00. Jutro Dzieci i młodzież rozpoczynają oazę parafialną w Sudetach. Zbiórka na dworcu PKP w Dębicy o godz. 8:00.

5. W Gościu Niedzielnym o św. Łucji i piątkowym poście – nie chodzi tylko o mięso. W tygodniku Idziemy: Zdrada i co dalej? W zakrystii jest Różaniec i Rycerz Niepokalanej.

poniedziałek – św. Tomasza Apostoła

czwartek – bł. Marii Teresy