26 czerwca 2022

XIII Niedziela Zwykła
26.06.2022

1. W środę – 29 czerwca - uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o godz. 7:00, 9:00 i 18:00 (w Brzezówce o 19:00). Polecamy w naszych modlitwach papieża Franciszka. Składka w tym dniu to tzw. Świętopietrze – nasz dar do dyspozycji Ojca Św.

2. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek Msza Św. o NSPJ o godzinie 6:30 i o 18:00. Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą do chorych, na Mszy Św. wieczornej będziemy się modlić i złożymy ofiary na misje. Spowiedź w piątek od godziny 16:30. Prosimy rodziców aby w czasie wakacji przypominali dzieciom i młodzieży o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii i o spowiedzi i Komunii Św. W sobotę Różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP o godz. 18:00.

3. Po Mszy Św. o godz. 7:00 w przyszłą niedzielę modlitewne spotkanie Róż Różańcowych.

4. Od jutra rozpoczyna się Odpust Tuchowski. Program odpustu na plakacie w gablocie.

5. W przyszły czwartek – 7 lipca – dotrą do naszej parafii pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę. Tradycyjnie już będą nas prosić o nocleg i posiłek. Prosimy parafian, tak mieszkańców Lubziny jak i Brzezówki, by otworzyli swoje domy i serca, przyjmując pielgrzymów pod swój dach. Pielgrzymi proszą o przygotowanie dla nich wody mineralnej (najlepiej w półlitrowych plastikowych butelkach), którą wezmą ze sobą na kolejne dni pielgrzymowania. Zapewniają o modlitwie przed obliczem Matki Bożej Jasnogórskiej. Równocześnie informujemy, że w kancelarii w lipcu i sierpniu można się zapisywać na XL Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Szczegóły na ogłoszeniu w gablocie.

6. Bardzo dziękujemy tym parafianom, którzy poczuwają się do obowiązku pomocy bliźniemu w potrzebie, zakupili ostatnio produkty żywnościowe i środki czystości dla naszych braci dotkniętych tragedią wojny w Ukrainie. Szczególnie podziękowania kierujemy do pana, który już kolejny raz złożył ofiarę (tym razem 1400 zł. na ten cel), strażakom, zwłaszcza p. Grzegorzowi i p. Andrzejowi, którzy zajęli się zbiórką i transportem tych darów i p. Aleksandrowi, który już trzeci raz użyczył bezinteresownie samochodu, by dostarczyć te produkty do Chełma. Ks. Mikołaj i obdarowani w Ukrainie są bardzo wdzięczni za to wsparcie.

7. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny oraz jakie lektury warto wybrać na wakacje. W tygodniku Idziemy: „Archanioł w Miejscu Piastowym” o tym, że warto odwiedzić to sanktuarium w pobliżu Krosna i jak wiele łask można wyprosić przez wstawiennictwo św. Michała Archanioła i błog. Bronisława Markiewicza.