30 czerwca 2024

XIII Niedziela Zwykła
30.06.2024

1. Czas wakacyjnego wypoczynku i urlopów, które rozpoczynamy, nie zwalnia nas z modlitwy i uczestnictwa we Mszy Św. niedzielnej. Rodzicom przypominamy, że mają prawo domagania się od organizatorów obozów, kolonii i innych wyjazdów zapewnienia dziecku możliwości udziału w niedzielnej Eucharystii.

2. W tym tygodniu przypadają pierwsze czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek po Mszy Św. wieczornej nowenna do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za powołanych i nowe powołania do kapłaństwa i zakonu. W piątek Msza Św. o NSPJ o godzinie 6:30 i o 18:00 (w Brzezówce o 19:00). Po Mszy Św. porannej udamy się z posługą do chorych, na Mszy Świętej wieczornej będziemy się modlić i złożymy ofiary na misje. Spowiedź w piątek od godziny 16:30.

3. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. O godz. 18:00 modlitwa różańcowa, następnie medytacja nad jedną z tajemnic różańcowych i Msza Św. Zapraszamy wszystkich parafian na tę wspólną modlitwę.

4. Bardzo prosimy tak mieszkańców Lubziny jak i Brzezówki, by zabrać na nocleg i ugościć przy swoich stołach pielgrzymów przemyskich, którzy w przyszłą niedzielę około godziny 18:00 dotrą przed kościół parafialny i kaplicę w Brzezówce. Pielgrzymi proszą o przygotowanie dla nich wody mineralnej (najlepiej w półlitrowych plastikowych butelkach), którą wezmą ze sobą na kolejne dni pielgrzymowania. Zapewniają o modlitwie przed obliczem Matki Bożej Jasnogórskiej. Równocześnie informujemy, że 42 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę wyruszy siedemnastego sierpnia. Zapisy w naszej parafii potrwają przez cały lipiec w kancelarii parafialnej. Koszt uczestnictwa w PPT wynosi 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100 zł. Każde dziecko w wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75 zł resztę dopłaca Caritas.

wtorek – NMP Tuchowskiej

środa – św. Tomasza Apostoła

sobota – bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym: „Papież nie jest przeszkodą” – próba odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób prymat Piotra może łączyć, a nie dzielić wyznawców Chrystusa. W tygodniku Idziemy: „Wakacje misjonarza” – jak wypoczywają pracujący na wszystkich kontynentach misjonarze, przyjeżdżający do Polski co dwa, trzy lata. Dla prenumeratorów w zakrystii jest Różaniec, a na regale Rycerzyk Niepokalanej.