Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

03 lipca 2022

XIV Niedziela Zwykła
03.07.2022

1. W czwartek dotrą do naszej parafii pielgrzymi Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę. Tradycyjnie już będą nas prosić o nocleg i posiłek. Klerycy i kwatermistrzowie poszczególnych grup około południa będą pukać do domów, by znaleźć miejsca dla pielgrzymów. Prosimy mieszkańców tak Lubziny jak i z Brzezówki, by otworzyli swoje domy i serca, przyjmując pielgrzymów pod swój dach. Dług wdzięczności pielgrzymi spłacą modlitwą w naszej intencji, zwłaszcza przed tronem Matki Bożej Jasnogórskiej. Przypominamy, że można się zapisywać na XL PP Tarnowską na Jasną Górę.

 

2. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i modlitwy za powołanych do służby Bożej w Kościele i o nowe liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

 

3. Ponieważ w niedzielę 17 lipca będzie odpust w Zawadzie, dlatego nie będzie u nas wtedy Mszy Św. o godz. 11:00. Chrzty będą w czasie Mszy Św. o godz. 9:00.

 

4. Rozpoczęliśmy bardzo trudne i kosztowne, ale zarazem konieczne prace przy elewacji wieży naszej świątyni. Wzniesione zostało rusztowanie, a w tym tygodniu ruszą już konkretne prace remontowe. Bardzo prosimy, by w dni powszednie wchodząc i wychodząc z kościoła zachować ostrożność i zwracać uwagę na ewentualnie pracujących u góry. Zabrania się także komukolwiek wchodzenia na rusztowanie. W razie wypadku i nieszczęścia parafia nie bierze za nie żadnej odpowiedzialności.

 

5. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

środa– bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy

piątek– św. Jana z Dukli, kapłana

 

6. W Gościu Niedzielnym poruszono temat bliski wielu z nas: wątpliwości w wierze – co robić, kiedy się pojawią. W tygodniku Idziemy „Śladami Stwórcy”; o tym, jak można odnajdywać obecność Boga w przyrodzie. Dla najmłodszych na regale jest wakacyjny numer Małego Gościa Niedzielnego.

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)