04 lipca 2021

XIV Niedziela Zwykła
04.07.2021

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00, po niej Msza Święta.

2. Informujemy, że w lipcu z racji odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej (18 lipca) w Zawadzie i w sierpniu z racji Uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (15 sierpnia), chrzty odbędą się nie w trzecią niedzielę miesiąca, lecz w czwartą, czyli 25 lipca i 22 sierpnia.

3. Dziś zbiórka do puszek na pomoc rodzinom z rejonu sądeckiego, które najbardziej ucierpiały w wyniku trąby powietrznej i gradobicia.

4. Zachęcamy do wzięcia udziału w pielgrzymce: Włochy-Francja, Hiszpania-Portugalia, w terminie 29 września – 11 października bieżącego roku. Szczegóły na tablicy ogłoszeń. Kontakt i zapisy: tel. 783 298 876.

5. W zakrystii można nabyć pięknie wydany album „Kościoły Diecezji Tarnowskiej” Tom VI, limitowana edycja, w którym znajdziemy między innymi kościoły z naszego dekanatu, w tym naszą parafialną świątynię. Ilość egzemplarzy ograniczona.

6. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

wtorek – bł. Marii Teresy Leduchowskiej, dziewicy, święto Apostolstwa Chorych

czwartek – św. Jana z Dukli

piątek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji

7. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m. in. o Małych Braciach Baranka – przybyłej niedawno do Polski wspólnocie zakonnej o niezwykłym charyzmacie, a w wakacyjnym cyklu reportaż z Miejsca Piastowego, skąd odszedł do nieba założyciela michalitów bł. ks. Bronisław Markiewicz. W tygodniku Idziemy: Czy aborcja jest prawem człowieka? i Czy pieniądze uratują dzietność? Dla najmłodszych jest wakacyjny numer Promyczka Dobra.