07 lipca 2024

XIV Niedziela Zwykła
07.07.2024

1. W imieniu kapłanów, kleryków, sióstr zakonnych i wszystkich pielgrzymów Archidiecezjalnej Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej na Jasną Górę, którzy dziś około godz. 18:00 dotrą do naszej parafii jeszcze raz prosimy o odebranie ich sprzed plebanii i dowóz, przyjęcie na nocleg, posiłek. Niech dobry Bóg wynagrodzi wszystkim, którzy przyjmą pielgrzymów, za otwarte serca i domy.

2. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00, po niej Msza Św., w czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

3. Przypominamy, że w kancelarii parafialnej trwają zapisy na Tarnowską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Można zapisywać się codziennie po Mszy Św. porannej lub wieczornej.

4. W niedzielę - 21 lipca - z racji odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Zawadzie, nie będzie Mszy Św. o godzinie 11:00. Dlatego też informujemy, że ewentualne chrzty odbędą się w niedzielę 21 lipca, ale o godzinie 9:00. Spotkanie Kół Koronkowych w niedzielę 28 lipca. Ofiary na tacę z następnej niedzieli przeznaczone będą na Wyższy Seminarium Duchowne w Tarnowie, na remont elewacji 28 lipca.

5. Kończymy remont elewacji kościoła. Część północna została ukończona i odebrana przez komisję z Urzędu Konserwatorskiego w Rzeszowie, a prace ocenione jako bardzo dobrze wykonane. W części za prezbiterium została jeszcze w tym tygodniu kosmetyka i demontaż rusztowania. Mimo otrzymanych dotacji i Waszych ofiar jest jeszcze spora kwota do zapłaty. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą (ostatni raz jako proboszcz) o ofiary na tacę na ten cel w niedzielę 28 lipca. Chciałbym zostawić następcy parafię bez długu, dlatego bardzo proszę, by sięgnąć tym razem głębiej do kieszeni i złożyć większą ofiarę na tacę jak również o ofiary indywidualne. Dla informacji podam, że koszt remontu całej elewacji kościoła to 3 mln zł.

6. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

poniedziałek – św. Jana z Dukli

czwartek – święto św. Benedykta, Opata, Patrona Europy

piątek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

sobota – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji

7. W Gościu Niedzielnym kulisy sporu o wystawę w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku oraz rozmowa na ten temat z wybitnym historykiem prof. Andrzejem Nowakiem. W tygodniku Idziemy „Małżeństwo do odkrycia” – jak pomóc młodym w przygotowaniu do tego sakramentu oraz: „Nie taki ślub drogi”.