Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

07 sierpnia 2022

XIX Niedziela Zwykła
07.08.2022

1. W miesiącu sierpniu, bogatym w narodowe rocznice i święta Maryjne trwajmy w abstynencji i modlitwie o trzeźwość naszej Ojczyzny.

 

2. Spotkanie przedpielgrzymkowe 40. Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę będzie 15 sierpnia o godz. 18:00 w Pustkowie Osiedlu. Tam będzie można zapisać się jeszcze na pielgrzymkę.

 

3. Lipiec i sierpień to okres wakacyjny. Odpoczynek potrzebny jest do regeneracji sił fizycznych i psychicznych, ale też i duchowych. Niech wypoczynek, kontakt z przyrodą i odkrywanie nowych miejsc sprzyjają temu, by z nowym duchem wrócić do swoich codziennych obowiązków. Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy udanych wakacji!

 

4. Dziękujemy panom Stanisławowi Borucie, Mieczysławowi Buczakowi, Stanisławowi Golonce, Jerzemu Kisiel, Ryszardowi Kolbuszowi, Marcinowi Kucharskiemu i Łukaszowi Warchoł za pracę przy wycinaniu krzaków i porządkowaniu otoczenia plebanii. Bóg zapłać!

 

5. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 

6. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy: „Tam, gdzie wszystko się zaczęło” – w rodzinnych Okopach bł. ks. Jerzego Popiełuszki powstaje muzeum upamiętniające bł. męczennika. W tygodniku „Idziemy”: „Razem ku pojednaniu” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Kanady, która była ważnym przesłaniem dla współczesnego świata. Promyczek Dobra z płytą CD z piosenkami promyczkowymi dla dzieci.

 

7. W liturgii Kościoła wspominać będziemy:

poniedziałek - św. Dominika, kapłana

wtorek - św. Teresę Benedyktę od Krzyża, dziewicę i męczennicę,patronkę Europy, święto

środa - św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, święto

czwartek - św. Klarę, dziewicę

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)