08 sierpnia 2021

XIX Niedziela Zwykła
08.08.2021

1. Dzisiejszy dar tacy przeznaczony jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Bóg zapłać za ofiary.

2. W środę o godzinie 18:00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a po niej Msza Św.

3. W następną niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Na sumie poświęcimy zioła i wieńce dożynkowe. W ten sposób podziękujemy Matce Bożej za opiekę podczas prac żniwnych oraz za szczęśliwe zbiory. W związku z tym chrzty w naszym kościele odbędą się wyjątkowo w czwartą niedzielę – 22 sierpnia. Po Mszy Św. o godz. 9:00 spotkanie modlitewne Kół Koronkowych.

4. W przyszłą niedzielę – 3 miesiąca – dar ofiarny na tacę przeznaczony będzie na prace remontowe w naszym kościele.

5. Przypominamy, że spotkanie przed pielgrzymką odbędzie się 15 sierpnia po Mszy Św. o godzinie 18:00 w Pustkowie Osiedlu. Będzie można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę u księdza Przewodnika.

6. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na pielgrzymkę w intencji trzeźwości w niedzielę 15 sierpnia do Zawady. Msza Św. o godz. 16:30.

7. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

poniedziałek – św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziew. i męcz., patronki Europy

wtorek – św. Wawrzyńca, diakona i męcz.

środa – św. Klary, dziew.

sobota – św. Maksymiliana Kolbego – kapł. i męcz.

niedziela – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

8. W Gościu Niedzielnym w 800 rocznicę śmierci św. Dominika przeczytamy o historii życia założyciela Zakonu Kaznodziejskiego oraz o tym, jakie nowe wyzwania stoją przed głosicielami słowa Bożego. W tygodniku Idziemy „Duchowe pułapki” – jak działają sekty i jak bronić się przed ich destrukcyjnym wpływem.