13 sierpnia 2023

XIX Niedziela Zwykła
13.08.2023

1. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Św. w ten dzień jak w każdą niedzielę – o godzinie 7:00, 9:00, 11:00 i 16:00 (w Brzezówce o godzinie 8:00). Na sumie poświecimy zioła i wieńce żniwne. W ten sposób podziękujemy Bogu za pośrednictwo Matki Bożej Zielnej za opieką podczas prac żniwnych oraz za szczęśliwe zbiory.

2. W czwartek – 17 sierpnia – z Placu Katedralnego w Tarnowie wyruszy 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest hasło całego roku duszpasterskiego: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Wśród pielgrzymów grupy 13 – św. Dominik Savio – będzie pielgrzymować również grupa naszych parafian. Pielgrzymom życzymy dużo sił i wytrwałości na pielgrzymim szlaku.

3. W przyszłą niedzielę – trzecią sierpnia – dar tacy przeznaczony będzie na remont elewacji naszej świątyni. Druga część tej elewacji zaczyna powoli przypierać ostateczny kształt, prace zbliżają się ku końcowi. Przypomnę, że koszt robót to ok. 750 tys. zł. Z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie udało się pozyskać dotację w wysokości 150 tys. zł., od konserwatora zabytków w Przemyślu 40 tys. zł. Kosztem 36 tys. zł. wymieniony został całkowicie zniszczony dach na pomieszczeniu gospodarczym za kościołem. Bardzo prosimy wszystkich Parafian o ofiarność.

4. Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza w dniu 15 sierpnia (wtorek) na XXXII doroczną pielgrzymkę pieszą w intencji trzeźwości od Maryjnego Sanktuarium w Zawadzie. Wyjście z kościoła św. Jadwigi w Dębicy o godz. 13:30, następnie konferencja, Droga Krzyżowa na trasie pielgrzymki i o 16:30 Msza Św. w Zawadzie. Organizatorzy zapraszają do udziału w pielgrzymce wszystkich, którzy pragną ofiarować modlitwę i trud w intencji ludzi pogrążonych w nałogach w swojej rodzinie i całym narodzie.

5. Dzisiaj w Gościu Niedzielnym: „Franciszek znów porwał młodych” – relacja ze Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie, w których wzięło udział 1,5 mln młodych ludzi z całego świata. W tygodniku Idziemy: „Jak rozumieć wniebowzięcie?”.

6. W liturgii tego tygodnia będziemy wspominać:

poniedziałek – św. Maksymiliana Kolbe – kapł. i męcz.

wtorek – uroczystość Wniebowzięcia NMP

czwartek – św. Jacka, kapłana