10 lipca 2022

XV Niedziela Zwykła
10.07.2021

1. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy przyjęli na noclegi pielgrzymów z Pieszej Pielgrzymki Przemyskiej. Niech Pan Bóg odwdzięczy się Wam swoim błogosławieństwem.

2. Zachęcamy do zapisywania się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę w kancelarii parafialnej.

3. W przyszłą niedzielę odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Zawadzie. Nie będzie za tydzień w naszym kościele Mszy Św. o godz. 11:00. Chrzty będą na Mszy Św. o godz. 9:00. Także po Mszy Św. o godz. 9:00 będzie modlitewne spotkanie Kół Koronkowych.

4. Ofiary na tacę w następną niedzielę w naszej diecezji przeznaczone będą na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Składka na remonty w naszym kościele będzie w IV niedzielę miesiąca, 24 lipca.

5. W poniedziałek dzieci i młodzież wyjeżdżają kolejny raz na wycieczkę do Parku Trampolin do Tarnowa, a w dniach 1-8 sierpnia na oazę do Giżycka. Serdecznie dziękujemy dotychczasowym sponsorom indywidualnym oraz firmom, za pomoc w dofinansowaniu wypoczynku. Gdyby ktoś miał wolę wesprzeć nasze inicjatywy to serdecznie zapraszamy. Dziękujemy Klubowi Lubzina w Chicago za pomoc finansową przy organizacji ostatnich warsztatów muzycznych w Zakopanem. We wtorek w godz. 10-17 i 19-21 będzie działało biuro oazowe na plebanii bardzo prosimy rodzica dziecka wyjeżdżającego na oazę, jeśli polisa ni została podpisana, o obecność lub kontakt z ks. Pawłem.

6. Dyrektor przedszkola w Brzezówce informuje o rozpoczynającej się 18 lipca rekrutacji uzupełniającej do przedszkola. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Rekrutacja potrwa do 22 lipca.

7. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

poniedziałek – św. Benedykta, opata, patrona Europy

wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, bpa i męcz.

środa – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników

piątek– św. Bonawentury, bpa i doktora Kościoła

sobota– NMP z Góry Karmel

8. W Gościu Niedzielnym kolejna płyta z Biblią Audio. W tygodniku Idziemy czy ubiór ma znaczenie? I o nowej zimnej wojnie.