11 lipca 2021

XV Niedziela Zwykła
11.07.2021

1. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18:00, po niej Msza Św., w czwartek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. popołudniowej.

2. W przyszłą niedzielę – 18 lipca - z racji odpustu ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Zawadzie, nie będzie w naszej parafii Mszy Św. o godzinie 11:00. Spotkanie Kół Koronkowych będzie po Mszy Św. o godz. 9:00. Przypominamy, że chrzty w lipcu i sierpniu będą wyjątkowo w czwartą niedzielę miesiąca.

3. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na utrzymanie i rozbudowę WSD w Tarnowie, a zwłaszcza remont zabytkowej części Seminarium. Ofiary na remonty naszej świątyni złożymy w czwartą niedzielę – 25 lipca.

4. XXXIX PPT przez 7 dni będzie miała formę stacjonarną, tzn. w jednym, wybranym kościele będzie prowadzona dla Pielgrzymów liturgia na bazie materiałów XXXIX Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej. Natomiast w ósmym i dziewiątym dniu pielgrzymi Grupy 13 wyruszą w trasę pieszą na Jasną Górę. Koszt udziału w pielgrzymce pieszej 210 zł/os., dzieci do 8 klasy włącznie 180 zł/os. (w tym: autokar w obie strony, nocleg ze śniadaniem i koszulka Grupy 13). O miejscach i czasie czuwań pielgrzymkowych w naszym dekanacie poinformujemy w stosownym czasie, natomiast na dwa ostatnie dni pieszego pielgrzymowania można się zapisywać w kancelarii parafialnej.

5. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

poniedziałek – św. Brunona z Kwerfurtu, bpa i męcz.

wtorek – św. pustelników Świerada i Benedykta, patronów diecezji

czwartek – św. Bonawenturę, bpa i dokt. Kościoła

piątek – Najśw. Maryję Pannę z Góry Karmel

6. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego warto zwrócić uwagę na teksty poświęcone relacjom pomiędzy Izraelem a Polską w kontekście ostatniej nowelizacji Kodeksu postępowania administracyjnego. W tygodniku Idziemy: „Nie ręką ludzką uczyniony” – o cudownym obrazie Matki Bożej z Guadalupe.