Lubzina 55, 39-102 Lubzina

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Parafia

Lubzina

16 lipca 2023

XV Niedziela Zwykła
16.07.2023

1. Dzisiaj odpust w Zawadzie. Suma o godz. 11:00; nie ma więc o tej godzinie Mszy Św. w naszym kościele.

 

2. Krajowy Duszpasterz Rolników ks. Bp Leszek Leszkiewicz zaprasza 20 lipca na pielgrzymkę wsi polskiej do sanktuarium błog. Karoliny w Zabawie. Rozpoczęcie Drogą Krzyżową szlakiem drogi męczeństwa błog. o godz. 16:00, następnie Msza Św.

 

3. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na remont elewacji naszego kościoła. W tym tygodniu rusztowanie zostanie przesunięte na dalszą część elewacji i remont będzie kontynuowany. Bardzo prosimy wszystkich parafian o ofiary na to kosztowne przedsięwzięcie.

 

4. Zakończony został remont tak zewnątrz jak i wewnątrz kapliczki przy E94. Dziękujemy wykonawcom remontu panom Ireneuszowi i Damianowi Mormol, panom Grzegorzowi Bielatowiczowi i Grzegorzowi Laska za inicjatywę i koordynowanie tych prac. Nade wszystko dziękujemy Klubowi Parafii Lubzina w Chicago za przekazanie funduszy na remont kapliczki. Odnowione zostały również bardzo zniszczone trzy zabytkowe figury z 1905 r. – Matki Bożej Niepokalanej (umieszczona w prezbiterium w kościele), Serca Jezusowego i św. Piotra (figura św. Pawła niestety została z kapliczki skradziona). Konserwację figur przeprowadził konserwator zabytków p. Zbigniew Górowskim, a sfinansowana została ze środków parafii.

 

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła:

wtorek – św. Szymona z Lipnicy, kapłana

czwartek – bł. Czesława, kapłana

sobota – św. Marii Magdaleny

 

6. W przyszłą niedzielę odpust w Korzeniowie ku czci św. Anny. Suma o godz. 11:00.

 

7. W Gościu Niedzielnym polecamy reportaż z podróży kard. Konrada Krajewskiego; także o przyczynach i konsekwencjach niedawnych zamieszek we Francji. W tygodniku Idziemy: „(Nie)wiara młodych” – o problemie dzieci odchodzących od wiary, który dotyka także głęboko wierzące rodziny. Na regale jest Niedziela i Trwajcie w miłości.

 

Kontakt

Lubzina 55

39-102 Lubzina

 

tel. 572 195 090

 

lubzina@diecezja.tarnow.pl

Nr konta parafii

Bank PKO S.A. I O w Dębicy

46 1240 1923 1111 0000 2029 5426

Parafia w mediach społecznościowych

Strona www stworzona w kreatorze WebWave.

Administrator danych osobowych informuje, że wszystkie dane osobowe na stronie internetowej parafii pod wezwaniem św. Mikołaja Bpa w Lubzinie umieszczone zostały za zgodą osób, których dane  dotyczą lub umieszczone są na podstawie prawa (zob. Podręcznik Kościelnego Inspektowa Ochrony Danych wersja nr 3, strona 66)  (RODO)