18 lipca 2021

XVI Niedziela Zwykła
18.07.2021

1. Z racji odpustu Szkaplerznego w Zawadzie nie ma dziś Mszy Św. o godzinie 1100. W dzisiejszą niedzielę dar tacy przeznaczony jest na remonty prowadzone w WSD w Tarnowie. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek Caritas  dla  poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.

2. W poniedziałek 19 czerwca, comiesięczne nabożeństwo ku czci św. Józefa w roku Jemu poświęconym, na które zapraszamy małżeństwa, rodziny i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa.

3. W dniach 18-25 lipca obchodzony jest Tydzień św. Krzysztofa - coroczna akcja uświadamiająca potrzebę bezpiecznego poruszania się po drogach. O tej akcji i o zagrożeniach, które stwarzają na drogach kierowcy nie zachowujący przepisów, a zwłaszcza kierujący pod wpływem alkoholu na trzeciej stronie naszego informatora.

4. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy i Msza Św. o godz. 1800, w czwartek po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

5. W czwartek o godz. 900  w kaplicy w Brzezówce Mszą Świętą rozpocznie się I Międzynarodowy memoriał szachowy im. Ks. Józefa Dudziaka, dalsza część memoriału będzie miała miejsce w Domu Kultury w Brzezówce.

6. Zachęcamy do wybrania się na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę w dniach 17 – 25 sierpnia, która w tym roku ma formę sztafetową. Zapisy na wyjazd na dwa ostatnie dni pielgrzymki  do końca miesiąca w kancelarii parafialnej.

7. Dziękujemy za złożone ofiary na tacę w dniu dzisiejszym, przeznaczone na WSD w Tarnowie. W przyszłą niedzielę dar tacy przeznaczony będzie na remonty prowadzone w naszym kościele parafialnym.

8. W liturgii tego tygodnia wspominać będziemy:

wtorek    – bł. Czesława, kapł.

czwartek – św. Marię Magdalenę

piątek     – św. Brygidę, zak., Patronkę Europy

sobota    – św. Kingę, patronkę drugorzędną Diecezji Tarnowskiej

9. W Gościu Niedzielnym: Oblaci z Kanady wyjaśniają, jaka jest prawda o odkrytych grobach indiańskich dzieci i jakie są przyczyny podpalania kościołów w tym kraju. W tygodniku Idziemy: Czego oczekujemy od kapłanów i płeć na życzenie.