21 lipca 2024

XVI Niedziela Zwykła
21.07.2024

1. Dziś odpust ku czci MB Szkaplerznej w Zawadzie; w naszym kościele nie ma Mszy Św. o godz. 11:00.

2. W czwartek – podczas Mszy Św. popołudniowej będziemy polecać Bogu wszystkich kierowców za wstawiennictwem św. Krzysztofa, poświęcimy też te pojazdy, które nie były poświęcone w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

3. W piątek – 26 lipca w liturgii będziemy obchodzić wspomnienie św. Anny i Joachima, rodziców NMP, dziadków Pana Jezusa. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom. W naszych modlitwach pamiętajmy o żyjących dziadkach i rodzicach, dziękując Bogu za ich dobro i dar życia, a zmarłych polecajmy Miłosiernemu Bogu.

4. W następną niedzielę – 28 lipca dar tacy przeznaczony będzie na zakończony remont elewacji naszej parafialnej świątyni. Chyba każdy musi przyznać, że nasz kościół nabrał nowego blasku. Informowaliśmy, że jest to przedsięwzięcie bardzo kosztowne. Z góry składamy Bóg zapłać za wszystkie Wasze ofiary złożone na ten cel.

5. Dziękujemy za posługę w parafii, zwłaszcza w konfesjonale, ks. Stanisławowi Schabowi. Ks. Biskup przychylił się do jego prośby, zwolnił go z obowiązków wikariusza i pozwolił zamieszkać w domu rodzinnym w Dąbrowie Tarnowskiej. Ks. Stanisław będzie pomagał w pracy w tamtejszej parafii.

6. Bardzo prosimy o pomoc przy rozgarnięciu ziemi i uporządkowaniu placu koło plebanii w sobotę na godz. 8:00. Prosimy tak panów jak i panie z grabkami, podkaszarkami z nożem, kosami i podobnymi narzędziami do porządkowania.

poniedziałek – św. Marii Magdaleny

wtorek – święto św. Brygidy, zak., Patronki Europy

środa – św. Kingi, patronki drugorzędnej Diecezji Tarnowskiej

czwartek – święto Św. Jakuba, Apostoła

piątek – św. Joachima i Anny, rodziców NMP

8. W Gościu Niedzielnym: „Potrzeba 3 x P” – o metodach walki ze szkolnymi lekcjami religii, stosowanych od lat przez Gazetę Wyborczą. W tygodniku Idziemy: „Energią po kieszeni” – o tym, że najważniejszym czynnikiem powodującym wzrost energii, który nas czeka są reguły Zielonego Ładu.