23 lipca 2023

XVI Niedziela Zwykła
23.07.2023

1. We wtorek liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących. Przeżyjmy go wszyscy, a zwłaszcza kierowcy, w duchu wdzięczności Bogu za każdy szczęśliwie przebyty kilometr, a także prośmy przez wstawiennictwo św. Krzysztofa o bezpieczeństwo na drogach. Dzień ten i cały Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa jest wezwaniem dla nas wszystkich, abyśmy przez rozwagę i kulturę na drogach, wzajemny szacunek, życzliwość i trzeźwość, przyczyniali się do poprawienia bezpieczeństwa i unikania tragedii na naszych drogach.

2. W środę będziemy wspominać świętych Joachima i Annę, rodziców NMP, dziadków Pana Jezusa. Otoczmy modlitwą rodziców i dziadków. Zapraszamy na nowennę i Mszę Św. na godz. 18:00.

3. Jeszcze tylko w tym tygodniu przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Można się zapisywać w kancelarii parafialnej po Mszy Św. porannej lub wieczornej. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się 30 lipca o godz. 18:00 w Pustkowie-Osiedlu (Msza Św., potem spotkanie).

4. Bóg zapłać za ofiary składane w dniu dzisiejszym na prace remontowe prowadzone przy elewacji naszego kościoła. Rozpoczęliśmy remont drugiej części ściany południowej. W nieco późniejszym czasie chcielibyśmy kontynuować prace po zewnętrznej stronie prezbiterium.

5. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominać będziemy:

poniedziałek – św. Kingę, dziewicę, patronkę diecezji

wtorek – św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa

środa – św. Joachima i Annę, rodziców NMP

sobota – św. Martę

6. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o coraz popularniejszym w Polsce św. Szarbelu i żyjącej jego duchowością wspólnocie Rodzina św. Szarbela. W tygodniku Idziemy o niezbędnej roli jaką odgrywają dziadkowie w procesie dostarczania mądrości, zrozumienia i umiejętności radzenia sobie z życiowymi wyzwaniami.